5 způsobů jak šetřit přírodu i peníze

Taky už vás unavují plastové pytlíky všude, kam se podíváte? Nechcete denně produkovat tři pytle odpadků? Zároveň ale nemáte peníze na ekologické vychytávky? V tomto článku se dočtete, jak šetřit přírodu, ale zároveň i svoje peníze.

1. Rizoto místo guláše

Pokud si spočítáte, kolik peněz dáte za kvalitní maso každý měsíc, zatočí se vám hlava.
A přitom je tolik skvělých receptů, ke kterým maso ani nepotřebujete. Zkuste si místo steaku dát třeba palačinky, těstovinový salát nebo rýžový nákyp. Poděkuje vám příroda, vaše tělo i peněženka.

2. Bez obalu

Je až k nevíře, kolik igelitových pytlíků jsou lidé schopni použít v jednom nákupu. Řešením je nakupování v tzv. bezobalových obchodech, kde vám trvanlivé potraviny naváží přímo do vašich přinesených nádob. Navíc jsou tyto potraviny většinou v bio kvalitě.

Dalším způsobem, jak nakupovat bez obalu, je nosit vlastní látkové pytlíky do supermarketu. Co takhle vyzkoušet výzvu, kdy jednou týdně nakoupíte nic v igelitu?

3. Nitroděložní tělísko

I ve svém sexuálním životě můžete šetřit peníze a přírodu. Používáte kondomy? Pokud byste chtěli být chráněni proti nechtěnému početí každý den, takové kondomy vás po pěti letech vyjdou na 18 250 korun.

A toho odpadu. Nitroděložní tělísko vás naopak přijde na 5 000 korun. P.S. Nechrání proti pohlavně přenosným chorobám.

4. Kalíšek a tak trochu jiné vložky

Při představě, kolik jedna menstruující žena vyprodukuje odpadu to zase není tak velké číslo.
Nyní si představte, že taková žena menstruuje dvanáctkrát ročně přibližně 35 let. A takový odpad si vynásobte počtem žen na světě. To už není malé číslo.

Řešením jsou menstruační kalíšky a látkové vložky, které můžete používat pořád dokola třeba dva roky. Tomu se říká šetření.

5. Recyklace

Určitě tohle slýcháte pořád dokola. Recyklace. Ale taková recyklace vám může ušetřit pár stovek korun.

Vážně se s tím tričkem nedá už nic dělat a musíte si koupit nové? Nejde ta krabice ještě použít?
Kolik věcí takhle vyhodíte a přitom je můžete použít místo něčeho nového za dvě stovky.