Uživatelská RECENZE BrainMarket brýlí blokujících modré světlo

Brýle pro blokování modrého světla představují užitečný doplněk hlavně pro ty, kteří tráví čas často u počítače. K čemu slouží?

Co je modré světlo a proč nám škodí?

Termínem modré světlo označujeme část viditelného spektra s vlnovou délkou mezi 450 a 495 nm. Jde o záření s vyšší frekvencí a kratší vlnovou délkou.

Modré světlo je přirozenou součástí denního světla. Podílí se na řízení cirkadiánního rytmu. S postupujícím dnem ho ubývá a pro tělo se proto jedná o jasný signál: Je čas jít spát. Navíc tento druh světla podporuje vyplavování hormonu kortizolu, což organismus povzbuzuje.

Ve dne je to žádoucí, v noci pak absence modrého světla velí odpočívat.

Problém však tkví v tom, že stejné modré světlo produkují i obrazovky různých elektronických zařízení, například televize, displej mobilního telefonu nebo notebooku.

Jak nás ochrání brýle proti modrému světlu

Tělo je proto poněkud „zmatené“ a mohou se objevit potíže se spánkem. Modré světlo též namáhá více zrak. Právě na ochranu proti negativním účinkům modrého světla slouží speciální brýle, které toto světlo pohlcují.

Mají prakticky podobu běžných dioptrických brýlí s čirými nebo tónovanými skly ve žluté či oranžové barvě. Pořídit se dají v dioptrické i nedioptrické variantě.

Mohou je tak nosit lidé s oční vadou, kteří potřebují klasické brýle, ale i jedinci zcela zdraví.

Tyto speciální brýle jsou osazeny speciálním filtrem, který dokáže modré světlo zablokovat. Brýle blokující modré světlo tak představují užitečnou pomůcku, která může napomoci ke snížení únavy očí.

Jaké výhody mají brýle BrainMarket

Model značky BrainMarket dokáže zablokovat až 15 % škodlivého modrého světelného spektra. Proto jsou brýle vhodné především k práci na počítači během dne. Pro večerní nošení lze pak doporučit modely, které jsou schopny blokovat více modrého světla.

Ty se vyznačují i u prodejce výraznějším zabarvením skel do červené barvy – pokud bude zájem čtenářů, můžeme se jim také příště podívat na kousek, protože je též vlastníme.

Každopádně tyto brýle se vyznačují unisex provedením.

Lze je díky elegantnímu designu nosit nejen doma, ale také například i na pracovišti. Díky průhledným plastovým obroučkám působí brýle velmi nenápadně a sluší téměř každému.

My jsme měli na recenzi variantu plně černou s stříbrnými prvky a ta je citelně výraznější, ale zase dává mnohým obličejům nějaký výraz.

Určitou nevýhodou je za nás poměrně silná odezva mechanismu zavírání nožiček. Někoho může z boku tlačit – ocenili bychom více pružnější variantu, která i zjednodušuje nasazování a nošení.

Ale bude to jistě náročnější a tedy dražší komponenta, takže chápeme, proč v této cenové hladině byl použit tento základní typ. Není to ale nic, kvůli čemu byste si je neměli koupit. Od testování je nosíme pravidelně v kanceláři Ekoživota a musíme uznat méně unavené oči.

 

Více najdete na BrainMarketu – i s cenovkou! :))