Redakční RECENZE Perfomance Magnézia – výživového doplňku od BrainMaxu

Hořčík i vitamin B6 jsou živiny velmi důležité pro správné fungování organismu, jejich doplňování na doporučenou denní dávku by proto mělo být realizováno pravidelně, zejména cítíte-li únavu či se potýkáte se zhoršující se imunitou.

Zejména v zimních měsících je tělo vystavováno náročnějším venkovním podmínkám.

Nedostatek hořčíku se obvykle projevuje únavou či malátností, může mít však i negativní účinky na další tělesné funkce, doplňovat by jej tedy měli všichni, ovšem zvláště důležité je udržovat požadovanou hladinu hořčíku u těhotných a kojících žen.

Obsah přípravku

Přípravek Performance Magnesium (celým názvem s přídomkem 1000 mg, 100 kapslí, (Hořčík 200 mg + Vitamín B6)) je vyráběn s cílem dosáhnout u svých zákazníků maximální fyziologické tolerance, proto neobsahuje žádné přidané stabilizační látky ani zvýšený podíl špatně vstřebatelných sloučenin (oxidu či stearátu hořečnatého – celkový podíl se pohybuje kolem 4 %).

Jedna kapsle obsahuje 200 mg elementárního hořčíku v chelátové formě (sloučenina hořčíku s aminokyselinou glycidu), což je přibližně polovina doporučené denní dávky (400 mg pro muže a 310 mg pro ženu).

Přípravek je obohacen o vitamin B6 rovněž ve velmi dobře vstřebatelné formě P5P (pyridoxyl-5-fosfát).

Působení na lidský organismus

Výživové doplňky obsahující hořčík jsou užívány s cílem dosáhnout jeho příznivého působení na organismus. Nejenom hořčík, ale i doplňující vitamin D a bisglycinát, na nějž je hořčík navázán, se projevují na fyzickém i psychickém stavu.

Působení hořčíku a bisglycinátu

Hořčík se podílí na řadě tělesných procesů a zajišťuje jejich optimální průběh. S jeho nedostatkem se nejčastěji potýkají lidé s vysokou svalovou zátěží (sportovci) nebo se zvýšenou spotřebou v důsledku zdravotního stavu (diabetici, těhotné a kojící ženy).

Hořčík je také výrazně odbouráván alkoholem a psychickou zátěží, dorovnávání jeho hladiny je tak důležité v zájmu fyzické i psychické pohody.

Nedostatek hořčíku se obvykle projevuje náladovostí, podrážděním, neschopností odpočinku, nespavostí, střevními obtížemi (ať už v podobě průjmu nebo zácpy), srdečními problémy či bolestí svalů (především u aktivních jedinců), dlouhodobě se pak může podílet na rozvoji astmatu či deprese. Ověřené účinky přípravku Performance Magnesium pak zahrnují:

 • zmírnění únavy či vyčerpání
 • podpora správného metabolismu živin
 • relaxace svalů, podpora správné srdeční činnosti a posílení srdečního svalu
 • zmírnění stresu, uklidnění nervové soustavy
 • podpora metabolismu minerálů, zpevnění kostí a zubů
 • uvolnění duševní – prevence deprese a duševních chorob

Kromě samotného hořčíku má na tělo pozitivní vliv také aminokyselina, která jej nese – bisglycinát rovněž na tělo působí uklidňujícím efektem.

Působení vitamínu B6

Vitamin B6 v těle slouží především jako látka podporující obranyschopnost a katalyzuje metabolismus aminokyselin, celkově pak stimuluje vstřebatelnost jiných vitamínů a minerálů a pomáhá odbourávat únavu.

Projevy nedostatku vitaminu B6 jsou velmi podobné nedostatku hořčíku, jedná se tedy o únavu, vyčerpání, podrážděnost, nespavost, slabost či ztrátu chuti k jídlu. Díky přípravku Performance Magnesium budou všechny tyto projevy potlačeny, jelikož vitamin B6 se podílí především na:

 • zajištění správného metabolismu živin, bílkovin, cysteinu a homocysteinu
 • regulaci hormonální aktivity
 • podpoře nervové soustavy, zmírňování únavy či vyčerpání
 • tvorbě červených krvinek
 • budování imunitního systému

Výhody přípravku

Pravidelný příjem doporučené denní dávky všech složek přípravku Performance Magnesium pomáhá bojovat proti únavě, vyčerpání a slabosti a podporuje základní životní procesy. Nejen aktivní lidé, ale také lidé vystavení pravidelně zvýšené úrovni stresu nebo ti, co nemají podmínky pro dostatek odpočinku a regenerace.

Doplňování hořčíku a vitamínu B6 lze realizovat samostatně nebo pomocí multivitaminových přípravků. Výhody tohoto přípravku spočívají jednak ve spojení obou klíčových látek do jedná kapsle odpovídající požadovanému množství doporučené denní dávky.

Samotné řešení je pak oceňováno především pro čisté složení (bez aditiv zahrnujících plniva či stabilizátory) s hořčíkem v převážném podílu elementární formy.

Právě díky chelátové formě dosahují kapsle velmi dobré vstřebatelnosti a vysoké tolerance i u osob se zdravotními problémy, při překročení dávky nezpůsobuje přípravek střevní potíže, jako tomu bývá u přípravků s hořčíkem v jiné formě.

Hodnocení zákazníků

Dle hodnocení ověřených zákazníků byly u přípravku Performance Magnesium zaznamenány velmi dobré výsledky v těchto oblastech:

 • uvolnění svalů a celková relaxace organismu
 • podpora zdravého spánku /zmírnění nespavosti
 • odbourání bolesti končetin
 • kompenzace únavy a vyčerpání
 • zmírnění stresových efektů, celkové uklidnění
 • tolerance a vstřebávání složek

Řada zákazníků se k zakoupení přípravku dostala na doporučení, což svědčí o dobrých zkušenostech i při dlouhodobém užívání.

Přípravek posiluje organismus po fyzické i duševní stránce, pomáhá odbourávat stres a únavu a posiluje obranyschopnost organismu nejen vůči nepříznivým patogenům v okolí, ale také s ohledem na působení stresových situací a vysokých nároků běžného profesního a soukromého života.

Kvalitní složení a efektivní provedení přípravku přispívají k jeho oblíbenosti, za hlavní negativum většina zákazníků považuje cenu přípravku, která je o něco vyšší než u běžných multivitaminů, odpovídá však kvalitě a použitým technologiím.

Celkově je přípravek tedy hodnocen velmi kladně.

Více informací najdete na samotném BrainMarketu! :))