Představení produktu Sonnentor Pampeliškové kafe BIO v mojí RECENZI

Káva má řadu příznivců. Ale mnohým lidem ta klasická jednoduše nechutná a hledají alternativy. Čím vyniká produkt Pampeliškové kafe BIO od značky Sonnentor?

V čem vyniká pampelišková káva

Tato káva je určena širokému spektru konzumentů: Jak těm, kterým klasická káva nechutná, tak i těm, kteří ji běžně pijí, ale čas od času si jednodušně chtějí dopřát změnu.

V pravém slova smyslu se v tomto případě o kávu nejedná, byť se tak nazývá. Ve skutečnosti totiž byl tento nápoj vyroben z praženého kořene pampelišky. Surovina pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a celá myšlenka pampeliškové kávy má kořeny v České republice.

 

Produkt nese označení BIO. To v praxi znamená, že je bez obsahu GMO a jakýchkoli umělých složek. Současně neobsahuje pesticidy a herbicidy. Díky tomu především jeho výroba nedevastuje vodní zdroje a neubližuje včelám. Současně bio produkce napomáhá snižovat podíl CO2 v ovzduší a podpora pěstitelů tohoto sortimentu i posiluje biodiverzitu. Stejně tak byste měli u bio výrobků poznat i rozdíl v chuti.

Jak pít pampeliškovou kávu

Pampelišová káva je typická svou nasládlou vůní a jemně nahořklou praženou chutí. Vzhledem ke svému původu je přirozeně bez kofeinu. Můžete ji proto popíjet i večer, aniž by měla negativní vliv na váš spánek.

Kromě chuťového potěšení vám nabídne i některé důležité zdravotní benefity. Výrobce konkrétně uvádí, že pomůže tělu od zánětů, napomáhá ke správnému metabolismu sacharidů a podporuje i přirozenou činnost jater.

Ať už pro zdraví nebo pro potěšení, kávu si připravíte velmi jednoduše: 1-2 lžičky nasypete do čajového filtru, vložíte do rendlíku s 200 ml vody a přivedete k varu. Následně nechte ještě 10 minut probublávat.

Hotový nápoj můžete pít samostatně, případně ke zjemnění ideálně použít vaše oblíbené rostlinné mléko, doporučuje samotná značka Sonnentor.

O značce Sonnentor

Čím je výjimečná značka Sonnentor? Celá společnost klade v maximální možné míře důraz na ekologické principy a férový a transparentní přístup.

Jako česká firma podporuje i lokální producenty a dbá na spolupráci pouze s ověřenými lidmi. S jednotlivými dodavateli se snaží udržovat nejen obchodní, ale i lidské vzájemné vazby. Těch je aktuálně kolem 25. povětšinou se jedná o rodinné firmy.

Společnost Sonnentor se stejně tak aktivně snaží o udržitelnost. To se promítá zejména do toho, že dovoz surovin ze vzdálenějších lokalit preferuje jen tam, kde je to nutné jako například v případě ryze teplomilných bylin, které v tuzemsku vypěstovat nelze.

V procesu výroby se také nemalá část kroků stále realizuje ručně. Pro Sonnentor je tak typická i láska k řemeslu a tradičním postupům našich předků.

Celá činnost vyvěrá z maximálního nadšení zakladatelů, které se snaží následně předávat dál směrem ke svým zákazníkům. Ostatně promítla se i do firemního motta, které velmi příznačně zní: „Tady roste radost.“

Více najdete na Econea.cz :))