Preserve Holicí strojek aka holítko Shave 5 – v mojí RECENZI

Holení je samozřejmou součástí života žen i mnoha mužů. I tato úprava zevnějšku nás však může přiblížit k přírodě. Dokazuje to holicí strojek Preserve Shave 5.

Kvalitní oholení pro muže i ženy

Preserve Shave 5 je manuálním strojkem, který je vybaven celkem 5 břity potaženými keramikou pro to nejhladší oholení. Díky sofistikovanému a promyšlenému designovému provedení klouže hlavice snadno po tváří a přizpůsobí se perfektně každé křivce.

Proto může být tento holicí strojek v unisex provedení a dokonale sedí jak mužům, tak i ženám. Ke snadnému použití pomáhá i ergonomicky tvarovaná rukojeť.

Strojek samozřejmě není určen na několik málo použití, cílem je, aby vám zdárně sloužil dlouhodobě. Proto jakmile břity přestanou plnit požadovanou funkci, můžete si jednoduše koupit náhradní balení a snadno je vyměnit za nové a ostřejší. V případě tohoto produktu se zároveň dodává v balení i jedna náhradní hlavice.

Na holení bez krutosti a plně vegansky

Ty, jimž záleží na přírodě, potěší i to, že zvlhčovací proužek obsahuje pouze přírodní suroviny v podobě kokosového másla a aloe vera. Při jeho výrobě nebyly použity žádné živočišné suroviny. Holicí strojek je tak vhodný i pro vegany.

Důležité je si uvědomit, že u konvenčních výrobků tohoto typu dochází běžně k testování holicích proužků na vznik alergických reakcí. Testování kosmetiky na zvířatech sice již v EU bylo oficiálně zakázáno, nicméně holicí strojky se do této kategorie neřadí. Proto se na ně tato již běžná regulace nevztahuje.

Další etickou otázkou, která se této oblasti dotýká, je skutečnost, že zvlhčující proužky běžně obsahují živočišné suroviny. V první řadě je to lanolín, který se vyrábí z ovčí vlny. Dále to může být i glycerin, který živočišného původu být může, ale i nemusí. Taktéž běžně využívaná barviva nemusejí být veganská.

Pod hlavičkou Preserve bez plastů

Samotné tělo strojku je vyrobeno ze 100% recyklovaného polypropylenu. Ten nabízí nejen ekologické pojetí, ale i hravý design v několika barvách. Zvolen byl tento materiál dále i proto, že je plně zdravotně nezávadný a zcela bezpečný. Jednoznačně neobsahuje žádné nebezpečné chemikálie, jako je bisfenol A (BPA) nebo ftaláty.

Právě myšlenka na recyklaci stála jako klíčová u zrodu nové společnosti. Tu založil v USA muž jménem Eric Hudson s cílem vdechnout nový život plastům a znovu z nich vyrábět krásné i užitečné předměty. Díky projektu Gimme 5 dnes zaměstnanci této značky sbírají a znovu zpracovávají již jednou použitý polypropylen například z kelímků od jogurtů a znovu jej používají pro další výrobu.

Značka Preserve je v současné době certifikovanou společností B Corp, což je celosvětová iniciativa, která definuje principy moderního environmentálně a sociálně zodpovědného podnikání.

Více najdete na e-shopu Econea.cz – i s cenovkou :))