Trime Hořčík, zinek chelát + vitamin B6 v redační RECENZI

Vitamíny a minerály jsou pro správné fungování organismu zvláště důležité. Kdy nejlépe umí pomoci potravinový doplněk od Trime?

Jaké je složení přípravku Trime

Výživový doplněk od značky Trime nabízí unikátní spojení hořčíku, zinku a vitaminu B6. Zinek a hořčík se pak v tomto preparátu nacházejí v tzv. chelátové formě.

Ta si stále častěji získává pozornost aktivních sportovců i běžné veřejnosti. Minerály v tzv. chelátové vazbě zařazujeme k tzv. organickým formám. V principu se jedná o minerál obklopený aminokyselinami. Hlavní výhodou specificky uspořádané vazby je v první řadě lepší vstřebatelnost.

Právě to lze využít v případě zinku a hořčíku. Molekulární struktura chelátu hořčíku je v tomto případě tvořená dvěma aminokyselinami. To zajišťuje hned dvě klíčové funkce. Kromě vynikající absorpce se jedná i o dobrou snášenlivost v gastrointestinálním traktu.

Vysoce vstřebatelný zinek a hořčík v tomto prostředku dále jeho tvůrci doplnili vitaminem B6 v aktivní formě pyridoxal 5-fosfátu.

Komu a jak pomáhá nutriční doplněk Trime

Receptura přípravku Trime byla původně vyvinuta primárně s ohledem na potřeby sportovců. Nicméně zvýšené nároky na přísun vitamínů a minerálů jednoznačně nemá jen tato cílová skupina. Nutnost pokrýt výraznější spotřebu živin se týká jednoduše všech, kteří si momentálně procházejí vyšší zátěží, a to i tou duševní.

Konkrétně vitamín B6 napomáhá snížit míru vyčerpání a únavy a podporuje normální psychickou kondici i správný energetický metabolismus.

Hořčík především příznivě ovlivňuje činnosti svalů a nervové soustavy. Společně se zinkem navíc podporuje správnou funkci kostí a zubů. Vliv má i na činnost svalů.

Stejně tak se podílí například i na procesu dělení buněk.

Zinek patří k důležitým stopovým prvkům. V lidském těle ovlivňuje více než 100 enzymů. Důležitý je tak například z pohledu správné syntézy DNA. Úzce souvisí s normální funkcí lidského zraku, ale jeho dostatek poznáte taktéž podle dostatečně fungujícího imunitního systému.

Inovativní receptura je bez běžně užívaného stearanu hořečnatého. Místo něj se spoléhá na přírodní protispékavé látky, jako je extrakt z rýžových otrub, rýžová vláknina, arabská guma a slunečnicový olej.

A co na produkt Trime – hořčík, zinek chelát + vitamin B6 říkají uživatelé?

Například anonymní uživatel na portálu Zboží.cz účinky potvrzuje:

„dobře se mi s ním usíná, druhý den více energie“

Jak se užívá přípravek Trime

Potravinový doplněk značky Trime je vhodné užívat v doporučeném množství 3 kapslí za den. Celkový objem balení činí 180 tablet. To znamená, že jedno balení obsahuje 60 dávek, a tedy v průměru vydrží na 2 měsíce.

Jistým limitem v dávkování je zejména to, že zinek je nejúčinnější, pokud jej přijímáme nalačno. A to optimálně přibližně 45 minut před nebo 2 hodiny po jídle. Možné je podání i před sportovním výkonem, pokud od posledního jídla uplynuly alespoň 2 hodiny.

Jak dále uvádí výrobce, absorpci zinku mohou snížit fytáty, vláknina, železo, káva nebo alkohol. Jedná se o čistě přírodní doplněk, který je založen na rostlinné bázi. Je proto vhodný taktéž pro vegany. Prázdný obal lze po využívání vhodit do kontejneru na plast.

Čím vyniká značka Trime

Trime je ryze českou značkou, kterou založil muž jménem Michal Kočí. Dosud poměrně mladá společnost si klade smělý cíl v podobě komplexní péče o lidské zdraví. To je v moderní společnosti zatíženo řadou civilizačních vlivů, jako je vysoká stresová zátěž nebo nevhodná životospráva.

S maximální péčí proto firma navrhuje doplňky stravy vycházející z nejnovějších vědeckých poznatků. Člověka se zároveň snaží vnímat v jeho celistvosti.

Proto klade důraz na harmonizaci zdraví fyzického, ale i i psychického.

Zároveň si uvědomuje, že mimořádně důležité je nejen působení na člověka, ale i stopa, kterou za sebou celá produkce nechává v životním prostředí. Usiluje proto o ekologicky šetrnou výrobu. Zároveň zachovává vůči svým zákazníkům maximálně transparentní přístup a aktivně vytváří i osvětu a předává dál informace ohledně zdravého životního stylu.

Více najdete na Econea.cz

Tags: