Jaké jsou trendy a novinky v přírodní kosmetice? My to VÍME

Přírodní kosmetika zažívá v posledních pár letech doslova boom. Je to skvělá zpráva, jelikož se lidé začali zajímat o své zdraví ze všech úhlů a dopřávají svému tělu to nejlepší jak zevnitř, tak i navenek. Spotřebitelé si stále více zjišťují informace nejen o tom, jaký vliv má konvenční kosmetika na jejich zdraví, ale především o produktech samotných. Bývají daleko více kritičtí a mnohem lépe informovaní, než tomu bylo před několika lety. Nová generace zákazníků klade důraz především na kvalitu výrobků a udržitelný způsob života.

Podle čeho vybírat

Jako spotřebitelé si vybíráme produkty nejen podle složení, ale v potaz bereme i ekologický původ a celkovou ohleduplnost k životnímu prostředí. Při výrobě konvenční kosmetiky se používají převážně levné (a pro výrobce lépe dostupné) ingredience, které jsou podle odborných studií vyhodnocovány jako potenciálně škodlivé pro naše zdraví.

Problém je, že na obalu těchto produktů žádné takové varování nenajdeme, jelikož seznam alergenů jako je tomu např. u potravin neexistuje. Proto jsou lidé nuceni se v této oblasti vzdělávat sami, nebo raději nakupovat přírodní a certifikované produkty, u kterých se o své zdraví nemusí bát.

Novinka na českém trhu

Jedním takovým příkladem je i BIO přírodní kosmetika Semante by Naturalis, Ing. Martina Sedláčka. Značka Semante by Naturalis si zakládá na prvotřídní kvalitě svých produktů, kterou prokazuje uznávanými certifikáty (CPK, BIO aj.). Produkty nejsou v žádném případě testovány na zvířatech, nenajdete v nich žádné zdraví škodlivé látky jako jsou např. parabeny, silikony, SLS, SLES apod.

Veškeré složení kosmetiky Semante by Naturalis je založeno na přírodních surovinách, mezi které patří především bambucké máslo, mandlový olej, extrakty z bylinek a další zdraví prospěšné suroviny. Semante by Naturalis myslí i na tu nejjemnější pokožku a mezi jejich sortimentem najdete i přírodní dětskou kosmetiku.

Zero-waste kosmetika

S přírodní kosmetikou se pojí také populární zero-waste kosmetika. Životní styl zvaný zero-waste spočívá v co největší minimalizaci odpadu a dopadu na životní prostředí. Výrobci zero-waste kosmetiky sází převážně na bezobalové balení produktů.

Na trhu najdeme ručně vyráběné kosmetické produkty prodávané ve skle či v kompostovatelných obalech, ale i speciální zdravé výživy, ve kterých si můžeme načepovat např. mýdlo do své vlastní sklenice. Mnohdy zjistíme, že doma máme spoustu surovin, které můžeme používat namísto některých produktů, které si běžně kupujeme v obalu.

Např. kokosový olej, který lze použít nejen na vaření, ale také na dočištění zubů. Nebo bambucké máslo, které lze využít jako denní krém, noční krém či pleťový a odličovací olej v jednom.