Jak hodnotím produkt: Tierra Verde BIKA – Jedlá soda (Bikarbona) RECENZE

Jedlá soda je oblíbeným prostředkem s univerzálním využitím v každé domácnosti. Co umí produkt dodávaný pod značkou Tierra Verde?

Jedlá soda, všestranný pomocník nejen našich babiček

Tierra Verde BIKA ukrývá klasickou jedlou sodu, která je univerzálním pomocníkem pro ekologický úklid.

Jedná se o všestranný čistič a prostředek pro pohlcování pachů. Jedlou sodu využijete v první řadě při praní. Tento přírodní prostředek dokáže zvýšit účinnost praní a působí jako prevence zatuchlé pračky, také je vhodný pro namáčení látkových plen.

Poměrně široké využití má i při úklidu a čištění. Poslouží v kuchyni i v koupelně. Jedlá soda najde uplatnění při čištění ovoce a zeleniny nebo při mytí připáleného nádobí. Hodí se i pro odstraňování pachů z myčky, lednice, mikrovlnné trouby, popelníků, koberce či čalouněného nábytku. Stejně tak snadno eliminuje nečistoty z vany, sprchy, dřezů, trouby a konvic na nápoje.

Samostatnou kapitolu představuje péče o domácí mazlíčky. Soda bicarbona účinně odstraňuje pachy z psích a kočičích pelíšků a toalet. Zároveň je možné ji použít i přímo na kůži zvířat, například jako suchý šampon pro psy k odstranění nepříjemného pachu.

A co neškodí našim zvířecím kamarádům, to pochopitelně neublíží ani nám samotným. Jedlou sodu tak můžete použít i přímo na pokožku lidskou. Hodí se i pro mytí silně znečištěných rukou.

Kromě širokého uplatnění v domácnosti má hydrogenuhličitan sodný, jak zní systematický název této látky, od značky Tierra Verde výhodu v ekologickém přístupu. Ten dokládá i certifikace Eco Garantie, což je mezinárodní certifikát pro bio produkty.

Ekologičtěji nejen na úklid domácnosti s Tierra Verde

Značka Tierra Verde má československé kořeny. Vznikla pod jednoduchým heslem: „Žijeme změnou, kterou chceme vidět ve světě.“

V současné době se zaobírá výrobou a vývojem předmětů denní potřeby, které mají mít co nejmenší negativní dopad na zdraví lidí a životní prostředí. Zároveň některé produkty jednoduše nevyvíjí od prvopočátků, ale obrací se k tradičním a známým receptům. Což je přápad i jedlé sody Tierra Verde BIKA.

Momentálně tak tato společnost reprezentuje vůbec nejčistší českou ekologickou drogerii. Její výrobky běžně neobsahují ropné deriváty, syntetické parfémy, barviva, průmyslová pěnidla ani dráždivé anionaktivní tenzidy. Přípravky jsou koncentrované a snadno odbouratelné. Navíc jsou i bezpečné pro použití v domácnostech se septiky, čistírnami vody a kořenovými čističkami.

Ekologický přístup se dále promítá i do zacházení s odpady. Obalové materiály značka používá dále pro výrobu dalších produktů a zároveň se aktivně snaží o snižování produkce plastového odpadu.

Více informací a cenovce s dostupností najdete na Econea.cz :)))