Jaká je Sonett Regenerační sůl do myčky? Vyplatí se? RECENZE

Myčka nádobí je skvělý domácí pomocník. Konvenční prostředky do myčky však mnohdy nejsou příliš ekologické. Naštěstí je umíme nahradit. Co umí regenerační sůl do myčky od značky Sonett?

K čemu slouží sůl do myčky

Sůl do myčky je důležitou součástí celého mycího cyklu. Dokáže upravit tvrdost vody, čímž chrání spotřebič jako takový, ale i samotné nádobí. Na jednotlivých předmětech se pak neusazuje vodní kámen a současně i posiluje čistící účinek mycího prostředku.

Používat by se proto měla vždy. To vás nijak nezatíží, zařízení je schopno si ji dávkovat jednoduše samo. Kromě klasických přípravků mají tyto přípravky samozřejmě v nabídce i výrobci ekologické drogerie.

Podobně je na tom společnost Sonett. Regenerační sůl z portfolia tohoto producenta je zcela čistá, krystalická a bez přídavků protispékavých látek, syntetických barviv či jiných látek.

Jak sůl vlastně v myčce funguje?

Klíčový je iontový výměník, který je nedílnou součástí každé myčky. Jeho úkolem je zachytávat ionty vápníku a hořčíku. Právě ty jsou původci tvrdé vody a zásluhou této součásti dochází ke změkčení. Voda přes něj prochází rovnou z vodovodního řádu, do myčky proto přichází rovnou takto upravená.

To zároveň má za praktický následek krásně čisté nádobí. Iontový výměník ale samozřejmě nefunguje neomezeně. Pokud se nasytí ionty vápníku a hořčíku, je nutno jeho absorbční schopnost obnovit. A právě tady ke slovu přichází regenerační sůl.

Výměník se prakticky jejím použitím zregeneruje, proto je zvykem uvádět tuto sůl právě pod označením regenerační.

Regenerační sůl Sonett

Jak se se solí zachází a jak se potřebné parametry nastavují? Změkčovač vody je v myčce potřeba nastavit tak, aby byl o stupeň vyšší než skutečná tvrdost vody ve vaší lokalitě. Například pokud je tvrdost vaší vody v rozsahu II(8.4–14 °dH / 15–25 °fH), nastavte ho na rozsah III (>14 °dH / >25 °fH), doporučuje přímo samotná firma Sonett.

Regenerační sůl do myčky od firmy Sonett využívá chlorid sodný neboli kuchyňskou sůl. Ta se vyrábí z kamenné soli, která se rozbije, rozpustí ve vodě a poté krystalizuje na hrubá zrna. Tím dochází k efektivnímu odstranění nežádoucích nečistot.

Ve výsledku se tedy jedná o přirozený minerál, který se běžně vyskytuje v prostředí.

Sůl tedy není žádnou chemií, kterou by následně bylo nutné komplikovaně odbourávat.

Tento výrobek je současně klasifikován jako vhodný pro použití se septiky a domácími čističkami. Doporučeno je používat jej společně s ekologicky šetrnými tabletami či práškem do myčky a leštidlem od stejné značky.

Německá firma Sonett patří dnes k pionýrům ekologické drogerie. Dodnes důsledně řeší svoje produky na všech úrovních od výroby a jejich dopadu na životní prostředí až po výslednou kvalitu veškerých položek. Proto jsou téměř všechny suroviny suroviny stoprocentně přírodního původu, a to s výjimkou diacetátu tetrasodného glutamátu použitého v tabletách do myčky.

Více informací o dostupnosti najdete na e-shopu Econea.cz :-))

Tags: