České Ghíčko neboli Ghítela Arašídová jako zdravější alternativa oblíbené pochutiny? RECENZE

Ghítela BIO arašídová je pomazánka, která potěší svou sladkou chutí a složením. Využít ji můžete jako svačinku s chlebem, k palačinkám, rozpuštěnou ve vodní lázni s ovocem nebo ji přidat jako dochucovadlo na pečení. Milovníci smoothies mohou využít Ghítelu k doslazení místo obyčejného cukru, nebo si zkrátka pomazánku stačí nabrat na lžičku a dopřát si její chuť samotnou.

Pomazánka je slazená pouze BIO medem, nenajdete v ní žádný rafinovaný cukr, dochucovadla, ani barviva. Její bohatou chuť bez pocitu umělosti pak zajišťuje pravá vanilka z Madagaskaru a BIO kakao z Ekvádoru společně s 47% obsahem arašídů.

O její jemnost se postará BIO ghíčko.

Samotné Ghí je bezvodý tuk, který se získává přep

ouštěním másla. Tím se odstraní voda a mléčné bílkoviny, díky čemuž je výsledný výrobek vhodný i pro jedince s intolerancí na laktózu. Tyto zdroje pochází z ekologického zemědělství v České republice, proto je Ghítela plná mineráů a vitamínů bez obsahu hormonů a jiných škodlivých látek.

Mimo jiné je využíváno jako elixír života v ajurvédské medicíně staré již 5 tisíc let.

Od roku 1982 je uznávána jako oficiální alternativní medicína a v dnešní době se těší čím dál větší oblibě.

Ghí patří mezi superpotraviny podporující trávení, detoxikuje tělo, omega-6 a omega-3 mastné kyseliny chrání nervové buňky a obsahuje A, D, E, K spolu s antioxidanty. CLA pak snižuje hladinu cholesterolu a odbourává tělesný tuk. Kyselina máselná chrání střeva a díky energii mastných kyselin Ghí pomáhá lépe spalovat tuky.

Díky tomu, že se výsledné máslo nepřepaluje, tedy nedosahuje 250 stupňů, není potřeba udržovat máslo v chladu a stále si zachová trvanlivost několik měsíců při skladování do 25 stupňů.

Ghítela je skvělým zdrojem energie, je tak ideální i pro sportovce, studenty a zkrátka kohokoliv, kdo potřebuje doplnit energii během dne. Skvěle poslouží pro děti jako náhrada nezdravých cukrovinek.

I přes rozdílné složení je chuťově jen těžko rozeznatelná od komerčních kalorických pomazánek.

V pomazánce nenajdete oproti výrobkům od jiných značek žádný palmový olej, díky tomu přispívá nejen vašemu zdraví, ale i planetě.

Ghítela BIO arašídová ale nemyslí na naši planetu jen co se týká složení, je dodávána ve 230 g skleněném balení s minimalistickým a moderním designem, po spotřebování tak není potřeba sklo vyhazovat a můžete jej opětovně využít v kuchyni či kdekoliv jinde.

Kromě certifikací gluten free, palm oil free a obsahu bio produktů Ghítela zaručuje i certifikaci GMO free. Geneticky modifikované organismy (GMO) jsou organismy modifikované technikami pro úpravu genů.

I přes přísné restrikce je vždy dobré vybírat produkty s tímto certifikátem, jako je právě Ghítela, jelikož GMO krmivo může potenciálně šířit toxiny a alergeny.

Klady

  • Základ na přepuštěném másle
  • Čisté a zdravější složení než klasická varianta
  • Plně recyklovatelný obal
  • Český původ

Zápory

  • Chtěl bych větší balení!

Více najdete na ČeskémGhíčku! :))