Mulieres Koncentrovaný prací gel – svěží citrus v RECENZI

Praní prádla může být i ekologické. Nemusíte se přitom vzdávat účinnosti a svěžího pocitu čersvě vypraného oblečení. Důkazem je výrobdk Koncentrovaný prací gel BIO Muliers. Co všechno umí?

V čem tkví výhody výrobku intenzivní prací gel BIO Muliers

Běžné prací prostředky jsou problematické jak pro přírodu, tak i pro naše zdraví. Obsahují totiž v mnohých případech látky ropného původu, změkčovače, bělidla nebo syntetickou parfemaci. V přírodě jsou takovéto složky těžko rozložitelné, navíc mohou být dráždivé a vyvolávat reakce citlivé pokožky.

Koncentrovaný prací gel Muliers je vyroben z plných 99,97 % z přírodních a těch nejkvalitnějších ingrediencí. Proto ostatně nese taktéž označení BIO. Stejného původu je dokonce i použitá vůně, jde o kombinaci přírodních esenciálních olejů.

Díky tomu je gel dostatečně šetrný i pro citlivou pokožku. Jeho přednosti potvrzuje i certifikace Natural Detergent made with Organic od EcoCertu, což je, jak deklaruje přímo samotný výrobce potvrzení kvality, které ani u přírodních pracích přípravků není zdaleka běžné.

Dalším označením na tomto výrobku je logo, které uděluje britská nezisková organizace Vegan Society. To potvrzuje nejen původ přírodní, ale také zcela veganský.

Jak používat Koncentrovaný prací BIO gel Muliers

Bez obav tak gel Muliers můžete používat pro běžné praní. I jeho účinek je srovnatelný s tradičními pracími prostředky. Stačí si zapamatovat optimální dávkování.

To vypadá následovně:

  • Pro měkkou vodu potřebujete 40 ml gelu neboli jedna plnou odměrku.
  • Středně tvrdá voda vyžaduje stejnou dávku, tedy 40 ml.
  • Pro tvrdší vodu přidejte více a použijte 60 ml.

Tento prostředek je vhodný pro praní za teplot 30 až 60 °C. Prací gel se hodí nejen pro praní v pračce, ale i pro to ruční. Pak stačí přidat 40 ml tohoto přípravku čili opět jedno plné víčko, a to vždy na 10 l vody. Odolnější skvrny, na které by běžné dávkování nemuselo stačit, odstraníte tak, že přidáte přímo na ně trochu gelu ještě před praním.

Gel je koncentrovaný a opravdu dlouho vám díky tomu vydrží. Balení o objemu 1,5 l tak vystačí až na 37 praní, tedy na 185 kg oblečení, bag-in-box nabídne objem 15 l a zvládne proto hned 370 praček neboli plných 1 850 kg prádla.

Pro které oblečení se prací gel hodí

Koncentrovaný prací BIO gel Muliers je vhodný na praní všech typů oblečení a látek, včetně vlny, hedvábí i speciálních vláken sportovního oblečení, například materiálu Gore-Tex.

Používat ho můžete na prádlo bílé, černé a barevné. Jednoznačně vám nehrozí, že bílé kousky zašednou, černé oblečení zbledne a to barevné ztratí svůj jas. Speciální prací prášky pro jednotlivé barvy nejsou nutné.

Co s obalem

Obal pracího gelu je samozřejmě v duchu zásad „zelené“ značky Muliers vyroben z recyklovaných kartonů. Vnější část je navíc biodegradabilní neboli rozložitelná. Karton proto výrobce doporučuje vyhodit na domácí kompost nebo do hnědé popelnice na bioodpad. Plastový sáček vhoďte do žluté popelnice na plast, kam patří i plastový kohoutek u balení s objemem 15 l.

Více s parametry a dostupností najdete na Econea.cz :))

Tags: