RECENZE netradičního kvasného lihového octu La Droguerie Ecologique by Ecodis s koncentrací 12 %

Ocet je nejen přísadou do kuchyně, ale i univerzálním pomocníkem v domácnosti. K čemu můžete využít ocet od značky Ecodis?

Jak využít ocet Ecodis

Ocet je účinným pomocníkem v domácnosti, který využijete při úklidu. Jde ostatně o tradiční metodu našich babiček.

Zvládnete s ním dokonce zlikvidovat odolné nečistoty v podobě například mastnosty. Ocet účinně vyčistí digestoř, ale eliminuje například i vodní kámen v trubkách, ale i v pračce. Roztok v tomto případě stačí nalít rovnou do dávkovače.

V kombinaci s jedlou sodou si poradí také s ucpaným odpadem. Použít ho můžete i pro vyleštění mosazných či měděných předmětů. Ocet neuškodí dokonce ani vašim domácím miláčkům. Umýt s ním tak můžete i misky na vodu a krmení pro svého psa či kočku.

Značka Ecodis navíc tento prostředek vyrábí alkoholovou fermentací ekologicky pěstovaných obilovin. Díky tomu je opatřena uznávanou certifikací od EcoCertu.

Výhody tohoto ekologického sourozence klasických octů tkví zejména v tom, že neobsahuje konzervanty, barviva ani syntetické vůně. Vzhledem k absenci živočišných přísad je samozřejmě taktéž plně vhodný pro vegany.

Ocet je uložen v recyklovatelném obalu. Ten je po spotřebování proto možné vhodit do kontejnerů na plast.

O značce Ecodis

Samotná značka Ecodis vznikla v roce 2000 ve Francii. V současné době vyrábí ekologické prostředky do domácnosti v podobě úklidových i hygienických pomůcek, které najdou využití u všech těch, jimž záleží na udržitelnějším životě.

Značka trvá na využívání přírodních surovin, které jsou vypěstované bez škodlivých pesticidů či herbicidů. Zároveň podporuje využití lokálních surovin.

Kvalita produktů je potvrzena uznávanými ekologickými certifikáty a logy kvality nezávislých organizací.

Jedná se konkrétně o:

 • Carbon Index (CI)
 • Global Textile Standard (GOTS)
 • Natural and organic cosmetics (COSMOS)
 • Forest Stewardship Council® (FSC)
 • EcoCert Ecodetergent: an ecolabel for detergent products
 • BIO zemědělství

Stejně tak se Ecodis zapojuje se do zero waste iniciativy. Zaměřuje se proto primárně na obnovitelné materiály, snadnou recyklovatelnost i skvělou rozložitelnosti.

Rovněž vyniká CO2 neutralitou. K redukci emisí dochází jednak v průběhu roku šetrným zacházením s energiemi uvnitř firmy, ale také skrze podporu dobročinných projektů s klimatickým přesahem. V domovské Francii kupříkladu společnost svou pozornost zaměřila na místní farmáře.

Klady

 • Skvěle čistí i zažrané zbytky kamene
 • Silná koncentrace (i nevýhoda)
 • Eko certifikáty
 • Univerzální použití pro eko domácnosti – čištění, odpady, konvice, …

Zápory

 • Opravdu silná koncentrace, takže pozor 🙂

Více najdete na Econea.cz :))

Tags: