4 tipy na neobyčejné ekologické lahve na vodu

Ekologické lahve jsou v dnešní době u nás naštěstí již velmi rozšířené. Jejich ekologický přínos je významný. Na skládkách po celém světě končí každoročně několik desítek miliard plastových lahví. Používáním zdravé lahve pomáháme snížit ekologickou zátěž naší planety. Šetříme nejen přírodu, ale i své peníze. Cena vody z kohoutku je nesrovnatelně nižší než cena vody balené.

Ekoláhve na vodu – jak vybrat ty nejlepší?

Praktické vlastnosti, jako je kvalita použitých materiálů, snadná údržba, vysoká odolnost a další, jistě nemusíme představovat. Pijí z nich děti od kočárku až po vysokou školu.  Bereme si je s sebou na výlet, při sportu i do práce. Na našem trhu se stále objevují nové typy těchto zdravých lahví a nejde jen o design, čím se odlišují.

eb894787d825446183133e91ac48ff41-lahev-retap-01

Při výběru je dobré zvážit, jak velkou lahev potřebujeme. Zda nám stačí menší, vhodná třeba do kabelky. Nebo potřebujeme lahev naopak objemnou. Volit můžeme mezi různými materiály. Velmi oblíbené jsou lahve nerezové, polyethylenové či vyrobené z unikátního borosilikátového skla. Vždy vybíráme lahve bez obsahu ftalátu a BPA. Nutností je také dobře těsnící uzávěr.

Nerozbitné skleněné láhve ReTap!

Z řady běžných zdravých láhví také vyčnívá skleněná lahev ReTap a to nejen pro svůj nádherný, čistý, skandinávský design. Pro tuto lahev byl zvolen jedinečný materiál. Jde o velmi odolné borosilikátové sklo, z 20% recyklované. Samozřejmě i tato lahev neobsahuje ftaláty ani BPA. Z této láhve vám díky skvěle těsnícímu víčku ne06880540b33d26500fb2de2cce3e2e93-box-appetit-silver-bottleunikne ani kapka. Vybrat si můžete buď menší 0,3l nebo větší 0,5l.

Black+Blum nerezové láhve

Velmi zajímavá je lahev firmy Black+Blum. Vyrobená z velmi odolného, přesto lehoučkého nerezu. Víčko je šroubovací. Díky tomu opravdu dobře těsní. Má jednoduchý, čistý a funkční design. Neobsahuje BPA (Bisfenol-A) ani ftaláty. Hledáte-li lehkou, odolnou, skvěle těsnící lahev zajímavého designu, je zdravá lahev  Black+Blum přesně pro vás.

Jak filtrovat vodu díky japonskému uhlíku

K této lahvi si můžete dokoupit i Binchotanovou tyčinku. Jde o aktivní dřevěné uhlí.  Tento tradiční japonský prostředek pro přirozenou filtraci vody je znám již od 17. století. Sníží množství chloru, vyrovná PH vody a dodá jí minerály, jako je vápník, hořčík nebo železo. Umí navázat případné nečistoty a chemikálie. Voda z lahve Black+Blum je díky Binchotanové tyčince výrazně chutnější.

České skleněné láhve Equae5a7f9fea64c1a6ba1471e030e58418b-active-peach-1

Pokud dáváte přednost českým výrobkům, je pro vás ideální volbou lahev Equa Active. Je taktéž vyrobena ze silikátového skla. Důraz je kladen jak na kvalitu použitých materiálů, tak na kvalitu zpracování. Lahev má skvělé ergonomické vlastnosti. Díky použitému silikonu se dobře drží a široké hrdlo lahve umožňuje pohodlné pití. Nerezový vršek se silikonem je 100% nepropustný.  Zdravé lahve Equa jsou vyrobené v České republice. 10 % z čistého zisku firmy jde na podporu evropských organizací, které prosazují zdravý životní styl a ochranu životního prostředí.

Skládací láhev Ohyo, co se uloží kamkoliv

Další nepřehlédnutelnou ekologickou lahví je skládací lahev Ohyo. Dostupné jsou dvě velikosti. Menší 0,5l a nově i větší 1l. Tuto lahev jednoduše složíte a vejde se vám i do kapsy. Je opatřená kovovou přezkou na zavěšení a bezpečným uzávěrem. Vyrobená je z bezpečného polyethylenu a neobsahuje žádné nebezpečné látky.   Tato lahev je testovaná na více než 10000 stlačení. Bude velmi příjemným pomocníkem při dodržování pitného režimu kdykoliv a kdekoliv.55152260015a87b8f6c35bc14b03eadd-kolaz

Tyto zdravé lahve vám umožní stylově dodržovat pitný režim. Jejich údržba je snadná a všechny lahve jsou díky použitým materiálům velmi odolné. Ať už vybíráte lahev pro dítě do školy či na sport, pro sebe do práce nebo na cesty, ekologické  láhve jsou tou správnou volbou pro vaše zdraví i vaši peněženku.

Další kvalitní a ekologické lahve na vodu najdete zde.

Používáte ekologickou lahev na vodu? Podělte se s vašimi zkušenostmi!

text: Hana Petrová

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Přidejte komentář