Proti mravencům v bytě bez chemie

Mravenci v bytech a domech jsou vždy nezvanými hosty, kterých se chceme co nejdříve zbavit. Stěhují se do obytných prostor za teplem a za potravou. Můžou přebývat pod podlahovými lištami či ve skulinách zdí.

Obzvláště v domácnostech s malými dětmi je těžké nemít na podlaze nějaký ten drobeček. Pokud se k vám tedy mravenci už nastěhovali, naštěstí existují šetrné způsoby, jak tento problém řešit. Není nutné použít žádný insekticid ani jiné chemikálie.

Co můžete vyzkoušet nejdříve

Nejlépe je dodržovat preventivní opatření, aby se k vám mravenci vůbec nenastěhovali.  Nenechávejte drobky na podlaze ani nikde jinde. Mravenci mají velice vyvinutý čich a cítí každou potravinu. Cítí však i vonné látky, které jim i v malém množství vadí. Účinným prostředkem je octová voda, kterou můžete alespoň jednou týdně vytřít podlahu v celém domě.

Mravenci tento pach nesnášejí a může je to přimět k vystěhování se. Zároveň jim vadí některé druhy bylin, například majoránka, bazalka, máta a také skořice, hřebíček, květy levandule, citrusová šťáva, pepř a všechny druhy pálivého koření nebo vše, co obsahuje mentol. Můžete vyzkoušet i kombinaci několika prostředků najednou.

Přichystejte mravencům bufet

K odstranění mravenců na terasách, balkónech a v obytných prostorech vyzkoušejte Loxiran – mravenčí bufet. Obsahuje účinnou látku – nový přírodní insekticid spinosad. Doplňovací návnadová dóza je přímo určena k odstranění mravenců v obytných prostorech, ale uplatní se i na terasách, balkónech a cestách v zahradě. Návnadové dózy jsou určeny k opakovanému použití.

Dózu je třeba umístit do bezprostřední blízkosti mravenišť nebo přímo na mravenčí stezky. Mravenci přijímají návnadový roztok velmi dychtivě a odnášejí ho do mraveniště. Tam jím pak krmí dělnice, larvy i královnu, a tím se vyhubí během 1 až 2 týdnů celé mravenčí společenstvo, v případě malého mraveniště i během jediné noci. Budete určitě překvapeni, jak rychle funguje.

3 Comments

  1. David 28.5.2013
  2. Ondra Gottwald 12.1.2013
  3. Fany 19.10.2011

Přidejte komentář