Bambus – materiál 21. století

Bambus je právem považován za materiál budoucnosti. Roste volně bez potřeby chemického ošetření, má velmi krátký růstový cyklus a jeho pěstování je celkově nenáročné.

“Bambus je souhrnný název pro několik rodů stálezelených dřevnatých trav z čeledi lipnicovitých, podčeleď Bambusovité. Největší druhy dorůstají výšky až 40 metrů. Bambus slouží jako mnohostranný materiál pro podobné účely jako dřevo.”  zdroj: Wikipedia

Dřevnaté bambusové stonky se využívají na výrobu podlah, obkladů, altánů, zahradních prvků a pro výrobu nábytku.

Velkou oblibu získává bambusové vlákno, které má o 60% vyšší savost než vlákno bavlněné. Proto se často používá na výrobu dětských látkových plen. Stále více výrobců nabízí bambusové deky, osušky nebo spodní prádlo. Textilní výrobky z bambusu totiž nabízejí velmi dobré antialergické vlastnosti a přírodní antibakteriální účinky.

Bambusový materiál se vyznačuje okamžitou savostí a odvodem vlhkosti. Díky nižší tepelné vodivosti poskytují  příjemný chladivý pocit, který je nedocenitelný zejména v teplých letních dnech. Pro miminka a malé děti jsou velmi vhodné bambusové deky, které jsou hedvábně jemné na omak a mimořádně prodyšné.

 

 

3 Comments

  1. Mia 13.11.2016
  2. Bambus 19.12.2013
    • alfa 3.2.2014

Přidejte komentář