Už žádné sáčky při nákupu potravin

Až  budete přiště nakupovat v supermarketu, všimněte si, kolik mikrotenových sáčků lidé použijí při jednom nákupu. Tyto sáčky jsou tak tenké, že se většinou při prvním použití roztrhnou a putují do odpadkového koše. Používání takovýchto sáčků je nejenom neekologické, ale také velmi nepraktické.

Pod tíhou těžších potravin, jako jsou brambory, se trhají už v obchodě a potraviny se v nich nedají ani kvalitně skladovat, protože neumožňují cirkulaci vzduchu.

Odolné síťové sáčky, které znovu použijete!

Naštěstí byly na trh uvedeny síťky, které tyto jednorázové sáčky výborně nahradí. Síťky značky again & again jsou k dostání ve dvou variantách. Sadu pěti stejně velkých zelených sítěk nazvanou Take5nets výrobce doporučuje pro nákup zeleniny a ovoce. Sadu čtyř žlutých Take4bread pro nákup pečiva. Sada obsahuje 3 síťky o stejné velikosti a jednu větší síťku na bagety.

Síťku s potravinami zatáhnete šňůrkou a tak se z ní nic nevysype. V případě ušpinění je možné siťky vyprat na 30oC.  Každá síťka váží pouhých 20 g. Síťky jsou velmi pevné a kvalitně zpracované, takže je jejich použitelnost opravdu dlouhodobá.

Nesmíte je zapomínat doma

Se síťkami může vzniknout jediný problém, a to když je necháte doma.

Paní, která se síťkami nakupuje, říká: “Velmi mne trápilo používání mikrotenových sáčků z obchodu a už dlouho jsem přemýšlela, čím je nahradit. Tyto síťky pro mne tedy byly ideálním řešením. Jsou pevné, velké akorát a chválí mi je i pokladní v našem obchodě.”

Přidejte komentář