Endles by Econea Vatové tyčinky z bambusu = nový standard ve vaší koupelně? RECENZE

Endles by Econea je zajímavou novinkou. V čem jsou tyto vatové tyčinky zajímavé a čím se liší od běžných výrobků?

K čemu slouží vatové tyčinky Endles by Econea a z čeho jsou vyrobeny

Vatové tyčinky se hodí jednak k čištění uší. V tomto směru je však doporučeno využívat je s opatrností vzhledem k samočisticí schopnosti lidského ucha. Vatové tyčinky jsou však užitečnými pomocníky a rozhodně by neměly chybět v žádné domácí lékárničce.

Využít je dále můžete k případné aplikaci olejů nebo mastí na pokožku nebo ke korekci make-upu.

V případě produktu značky Edles se o ekologické vatové tyčinky, které jsou vyrobeny z bambusu a bavlny. Tyto dvě suroviny nebyly voleny náhodně.

Bambus se řadí k rychle rostoucím rostlinám schopným vyrůst až 1 metr za den. Díky tomu je možné jím pokrýt velkou plochu. Zároveň je přirozeně antibakteriální, proto jeho pěstování nevyžaduje používání pesticidů.

Bavlna je vzhledem ke svým vlastnostem ideálním materiálem pro kontakt s lidskou pokožkou. Je velmi jemná a měkká a vyznačuje se navíc dobrou savostí.

V čem tkví výhody vatových tyčinek

Ve srovnání s klasickými vatovými tyčinkami, které se vyrábějí z plastu, nemá tato ekologická alternativa potíže s rozložením.

Použité vatové tyčinky lze kompostovat. Plně se zde rozloží, beze stop se tak vrátí nazpět do přírody a stávají se součástí přirozeného a udržitelného cyklu. Díky tomu odpovídají zásadám tzv. bezodpadové filosofie, která je šetrná k přírodě i k samotnému člověku.

Vatové tyčinky jsou tedy stoprocentně přírodní a vysoce šetrné. Současně byly vyrobeny v souladu s veganským životním stylem.

Recyklovatelný je i jejich obal

Endles se ryze českou značkou, která podporuje lokální výrobu, byť se v rámci funkčnosti svých produktů nezříká ani spolupráce se zahraničními dodavateli.

Celý výrobní proces navíc podléhá důsledné kontrole. Díky zkrácení distribučního řetězce se navíc současně podařilo zachovat značce příznivou cenu produktu. Tyčinky Endles by Econea tak kromě přírody šetří i peněženku.

Hodnocení redakce

V krabičce se nachází celkem 200 kusů vatových tyčinek. Díky tomu vydrží jedna sada těchto tyčinek skutečně dlouho a ušetří vám i čas při shánění dalšího balení.

Celkově hodnotíme tento počin jako pozitivní – je to jednoduchá změna pro vaši domácnost, která ale nebude kazit reálné použití. Takže eko/bio směr se zachováním kvality používání při čištění nebo kosmetickém odličování.

Klady

  • Klasika s eko nádechem
  • Plně rozložitelné v přírodě
  • I obal je recyklovatelný
  • Příjemná cena
  • Jednoduchý design

Zápory

  • Nemáme

Více najdete na Econea.cz :))

Tags: