Incognito Přírodní repelent ve spreji v redakční recenzi

Repelent je velmi důležitou součástí výbavy nejen při výletech do přírody, jelikož dokáže odpuzovat klíšťata či bodavý hmyz, ale také při cestách do exotických destinací, kde se lze setkat s hmyzem, jež přenáší nebezpečná onemocnění.

Běžné repelenty ovšem využívají k odpuzení hmyzu látky, které sice nejsou přímo biologicky závadné, nejedná se však o látky, jež by lidský organismus přirozeně produkoval nebo bez problémů přijímal, což platí dvojnásob pro malé děti. Alternativou běžných repelentů je Incognito, přírodní repelent využívající pokročilé principy odpuzování hmyzu.

Rozdíl mezi běžnými repelenty a přípravkem Incognito

Klasické repelenty obvykle obsahují základní účinnou složku označovanou jako dietyltoluamyd (DEET), která se vyznačuje insekticidním účinkem. Pro lidské tělo sice nepředstavuje primární nebezpečí, aplikuje se však na kůži a používání ve větších dávkách může mít nepříjemné vedlejší účinky.

Na rozdíl od repelentů obsahujících DEET je Incognito produkt čistě přírodní, veganský, a navíc vyráběný subjektem s vysokými standardy společenské odpovědnosti zahrnující mimo jiné také zákaz testování na zvířatech nebo využívání nežádoucích složek (jako jsou například parabeny nebo GMO suroviny). Veškeré testování je realizováno na dobrovolnících.

Jak repelent Incognito funguje

Přírodní repelent Incognito využívá při ochraně proti bodavému hmyzu dvou principů, a to jednak odpuzujícího účinku látky označované jako Citrepel 75, jež je přirozeným repelentem, jež se v malých dávkách uvolňuje z různých esenciálních olejů, jednak potlačením tzv. kairomonů, což jsou látky vylučované lidským organismem, jež jsou pro hmyz atraktivní.

Spojením těchto dvou účinků se minimalizuje zájem hmyzu o ošetřenou osobu, efekt repelentu je tak téměř stoprocentní. Výhodou repelentu Incognito je možnost použití od velmi útlého věku (již od 6 měsíců) a vysoká účinnost nejen proti tuzemským druhům bodavého hmyzu či roztočů, ale také proti druhům exotickým.

Moje hodnocení

Pro mě je jeho vůně (citronelu) neskutečně příjemná a díky tomu, že tenhle repelent s úspěchem používáme 2 roky (ne tento konkrétní kousek = tak dlouho by nevydržel v naší rodině bez vyprázdnění), můžu svědčit o jeho funkčnosti.

Klady

  • Rozhodně funkční
  • Bez škodlivých chemikálií
  • Citronelová vůně
  • Jednoduché dávkování

Zápory

  • Typická vůně nemusí všem sednout

Koupíte ho na Econea.cz :))