Ecoegg Vajíčka na sušení prádla do vaší sušičky = fungují a doporučujeme je? RECENZE

Vajíčka EcoEgg přinášejí ekologickou revoluci do sušení prádla. V čem jsou výjimečná a jakým způsobem se používají?

K čemu slouží vajíčka EcoEgg na sušení prádla

Sušička patří ke spotřebičům, které umí významně ulehčit a zpříjemnit život. Příliš však toto zařízení neulevuje našemu rozpočtu. Spotřeba energie totiž může činit až 5 kWh za jedno sušení, tedy v přepočtu přibližně 25 Kč.

A právě s tím se rozhodla vypořádat vajíčka na sušení značky EcoEgg. Ta totiž dokáží zkrátit dobu sušení prádla v sušičce až o 28 %, čím se podílejí na snížení spotřeby energie.

EcoEgg nejen šetří vaši kapsu, ale také vylepšuje samotný proces sušení. Přidáním vajíčka do procesu sušení díky jeho členité struktuře navíc prádlo přirozeně změkčíte. Zároveň ho díky vyjímatelým tyčinkám můžete s pomocí těchto vajíček i krásně provonět.

A to zcela přírodní cestou pomocí esenciálních olejů.

Množství vonných přísad je na takové úrovni, že neškodí ani ekzematikům nebo alergikům. Nezávadnost pro citlivou pokožku potvrzuje i organizace UK Allergy.

Jak používat vajíčka EcoEgg

EcoEgg vajíčka na sušení prádla se používají zcela jednoduše. Postačí tyčinku vsunout do vajíčka a vložit jej do bubnu sušičky. Použijte obě vejce, žádoucího výsledku tím docílíte rychleji.

V případě, že chcete slabší vůni, vložte tyčinku pouze do jednoho z vajíček. Nemusíte je ale samozřejmě používat vůbec. Svou hlavní funkci vajíčka EcoEgg splní i tak, vaše prádlo pouze nebude vonět.Po uschnutí prádla nechte vajíčka vychladnout.

Pozor, mohou být v této fázi horká.

Lze je ponechat i v samotné sušičce. Vajíčka nejsou vhodná pro teploty vyšší než 90 °C. Nicméně je nutné uvést, že standardní sušičky takto vysokou teplotu většinou ani nevyužívají.

Vajíčka mají životnost v řádu mnoha let. Čtveřice přibalených vonných náplní vydrží zhruba 40 sušení. Přiložené voňavé tyčinky obsahují esenciální oleje z pačuli, květů kosatce, vanilky a s rostlinným pižmem. Jsou dermatologicky testovány.

Hodnocení redakce

Líbí se nám jednoduchost použití a za nás reálný efekt na samotné sušení – jak už jsme zmiňovali, vajíčka ve své podstatě nadlehčují a víří prádlo v sušičce při rotování bubnu. A díky tomu zjednodušují sušení a tedy zkracují interval = efekt se plně projeví samozřejmě u sušiček, které mají čidlo vlhkosti a dokáží při sušším prádle upravit délku sušení samotného.

Doprovodná vůně je příjemná, partnerka se dříve netvářila, ale nakonec je spokojená. Její dokupování je čistě dobrovolné, ale zrovna ta bavlna je hodně příjemná vůně, takže je doporučujeme dokupovat, pokud vám sedne.

Klady

  • Citelně zkracuje délku sušení u chytrých sušiček
  • Jednoduché použití
  • Velmi příjemná “bavlněná” vůně
  • Nekonečné použití samotných vajíček

Zápory

  • Nemáme narovinu!

Více najdete na Econea.cz :))