Fair Squared Šampon s meruňkou pro všechny typy vlasů –  RECENZE, jestli sedne opravdu všem

Šampon Fair Squared s meruňkou je určen pro všechny typy vlasů. Čím dalším je zajímavý a jak se používá?

Obsahuje přírodní oleje a další účinné látky

Šampon pochází z dílny rodinné značky Fair Squared, která vznikla v Kolíně nad Rýnem. Ta si při svém vzniku vytkla do svého motta jednoduché, ale nesnadné heslo: Změnit svět.

Svou kosmetiku proto staví na na využití přírodních ingrediencí. Zároveň podporuje zásady udržitelného hospodaření, což dokládá i certifikace Fair Trade.

Udržitelný přístup se týká pěstování surovin, jejich zpracování, ale i kvality výsledného produktu.

Značka proto zachovává ohleduplný princip vůči přírodě, zvířatům, svým zákazníkům i veškerým svým spolupracovníkům. Ve svém portfoliu má širokou škálu výrobků.

V tomto případě se jedná o regenerační šampon, který je určen pro všechny druhy vlasů. Vlasům dodává pružnost, sílu a lesk. Využívá k tomu dvou přírodních olejů.

Jednak se jedná o ten olivový pocházející až z Palestiny. Znám je tento produkt přirozeným obsahem omega-3 a omega-6 mastných kyselin, vitaminů E a K a minerálů. Připisují se mu tak významné detoxikační a antioxidační účinky a schopnost zpomalovat stárnutí. Příznivě působí na pleť i právě na vlasy.

Vyznačuje se rovněž hydratačním účinkem.

Dále obsahuje tento kosmetický pomocník olej z meruňkových jader. Ten se vyznačuje skutečně širokou škálou vitaminů a tělu prospěšných látek. Jedná se především o nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A a E.

Šampon, který pečuje a vyživuje přírodní cestou

Díky tomu se vyznačuje primárně protizánětlivými účinky a dokáže bojovat proti známkám předčasného stárnutí. Ulevuje i svědivé a suché vlasové pokožce. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastného filmu.

Zároveň intenzivně pečuje o pokožku hlavy. Neobsahuje dráždivé přísady, jako je sodium laureth sulfate, česky laurethsulfát sodný neboli SLS. Ten může být dráždivý, neboť pokožku a vlasy zbavuje jejich přirozené vlhkosti.

Kůži tento šampon naopak vyživuje a zároveň pomáhá mírnit nepříjemné svědění.

Tento kosmetický pomocník z dílny Fair Squared neobsahuje ani parabeny, které se běžně používají pro zvýšení trvanlivosti výrobku.

Zcela čisté a přírodní složení je u tohoto šamponu potvrzeno rovněž certifikátem NaTrue. Tato organizace klade vysoké nároky na výrobce kosmetiky, neboť certifikát se uděluje pouze na dva roky, pak je nutné jej obnovit a celým procesem projít znovu.

Šampon v balení 500 ml je dodáván ve skleněném obalu. Ten je recyklovatelný a máte tak jistotu, že planetu nebudete zatěžovat zbytečnými plasty. Víčko obalu je kovové, rovněž s možností recyklace.

Klady

  • V naší rodině sedl všem
  • Neskutečně podmanivá vůně meruněk
  • Přírodní bio složení
  • Velký objem lahve
  • Stačí jen cca centimetrová dávka
  • Strukturou je slizovitý, takže je skvěle dávkuje (viz bod výše)
  • Skleněný obal

Zápory

  • Vyšší váha, ale na tu zapomenete 🙂
  • Dávkování z hrdla

Více najdete na econea.cz :))