Redakční RECENZE Liposomálního vitamínu C – výživového doplňku od BrainMax

Zejména v zimním období je důležité doplňovat vitamin C, jelikož podporuje rozvoj a fungování imunity a zajišťuje tak ochranu organizmu proti zvýšenému působení patogenů. Vitamín C je látkou rozpustnou ve vodě a v letních měsících se velmi dobře vstřebává ze sezónního ovoce, po výživových doplňcích tak většinou saháme s nástupem prvního výskytu respiračních onemocnění na podzim, kdy jeho zdrojů ubývá.

Vstřebatelnost vitamínu C z potravinových doplňků se různí s ohledem na sloučeniny, které jej nesou.

Lipozomální technologie pomáhá uzavřít vitamín V do malých jednotek, které umožňují maximalizovat jeho vstřebatelnost, jelikož nedojde k jeho poškození při průchodu trávicím traktem a může se tak ve velkých dávkách uvolňovat do krevního řečiště a následně být absorbován buňkami, které jej využívají.

Celkově se jmenuje: přípravek BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE, Lipozomální Vitamín C, 500 mg, 60 rostlinných kapslí 

Obsah přípravku

Přípravek BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE obsahuje lipozomální vitamin C, který je obohacen o flavonoidy a extrakt ze šípku. Balení obsahuje 60 kapslí, z nichž v každé je 500 mg vitamínu C (představuje přibližně šestinásobek doporučené denní dávky, která u zdravého člověka činní kolem 80 mg) uzavřených v lipozomální fosfolipidové směsi.

Tato směs umožňuje přenos vitamínu C do buněk přirozeným způsobem až s 95% vstřebatelností. Použitá technologie LipocellComplex Vitamin C™ pomáhá živinu chránit před poškozením trávicími procesy a v kombinaci s bioaktivní formou vitamínu C zvyšuje jeho účinnost.

Uvedený obsah ještě doplňují bioflavonoidy s antioxidačním účinkem a extrakt z šípku posilující obranyschopnost. Přípravek je tak ideální k užívání během rýmy či nachlazení.

Vliv vitamínu C na lidský organismus

Vitamín C působí na organismus především v souvislosti s fyzickými problémy. Nedostatek této živiny má své specifické projevy, jež mohou přejít až do hypovitaminózy či avitaminózy – ty jsou známy jako kurděje, tedy nemoc projevující se krvácením dásní a celkovou tělesnou slabostí.

Tato nemoc se však v současnosti vyskytuje již velmi zřídka, a nedostatek vitaminu C bývá pouze dočasný vyvolaný aktuálními faktory, jako jsou špatná životospráva, zvýšená míra stresu či patogenní prostředí.

Jelikož tělo člověka není schopno vitamin C vyrábět, musí jej přijímat z potravy – běžnými metabolickými procesy se však do krevní plasmy nakonec vstřebá pouze část a zbytek je vyloučen močí. Hlavními důsledky nedostatku vitaminu C jsou pak:

 • zhoršená odolnost organismu vůči běžným patogenům, snížení obranyschopností
 • zvýšená tvorba zánětu
 • zvýšená kazivost zubů a zánětlivost dásní
 • častější tvorba podlitin, otoků a modřin
 • žaludeční a střevní potíže

Kromě fyzických projevů lidé s nízkou hladinou vitamínu C trpí také únavou, vyčerpáním či depresemi. Při dlouhodobém nedostatku se pak uvedené problémy prohlubují.

Působení na lidský organismus

Pravidelným doplňováním vitamínu C předcházíme řadě problémů, jeho hlavní působení lze zaznamenat v následujících oblastech:

 • podporuje imunitní systém (rychlá kompenzace infekcí, snížený sklon k reinfekcím)
 • přispívá k tvorbě kolagenu, čímž podporuje zdravé klouby (odbourává bolesti), zuby, dásně a mladistvou pleť a zpevňuje vlasy
 • působí protizánětlivě, zrychluje hojení ran
 • podporuje dobré trávení
 • metabolismus vitamínu E a železa
 • podpora psychiky – snížení vlivu oxidativního stresu, odbourání vyčerpání, uklidnění nervové soustavy

další dvě složky přípravku přispívají k působení vitamínu C antioxidačním účinkem, jež pomáhá kompenzovat stres a odstraňuje z těla škodliviny, a také posilováním obranyschopnosti.

Výhody přípravku

Přípravek je určen především pro osoby s nedostatkem vitamínu C nebo při jeho zvýšené spotřebě (rýma, nachlazení). V jedné kapsli přípravku je množství živiny ve vyšším obsahu, na rozdíl od jiných výživových doplňků však díky speciální lipozomální technologii dochází k jeho téměř stoprocentnímu vstřebání.

Tato technologie pracuje na přirozeném transportu živiny k buňkám, které ji potřebují, přičemž fosfolipidy, které tvoří schránku chránící vitamín C při transportu před poškozením jsou dále vstřebávány a zpracovávány tělem na potřebné produkty.

Na rozdíl od jiných přípravků tento proces nezatěžuje játra a vyznačuje se velmi dobrou účinností.

Přípravek je obohacen bioflavonoidy a extraktem z šípkové růže posilujícími působení vitamínu C. Jako komplex je tak přípravek vhodný především pro nárazovou podporu imunity v zimním období, kdy je zvýšený výskyt různých běžných patogenů, lze jej užívat již při propukajících infekcích, nebo jako prevenci doplňující úroveň vitamínu na potřebnou hodnotu.

Doporučován je pro osoby se slabou imunitou často trpící na opakovaná respirační onemocnění.

Hodnocení zákazníků

Dle hodnocení ověřených zákazníků byly u přípravku BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE zaznamenány velmi dobré výsledky v těchto oblastech:

 • zlepšení obranyschopnosti vůči běžným patogenům
 • snížení počtu reinfekcí, rychlejší průběh léčby sezónních respiračních onemocnění
 • lepší kompenzace stresu
 • zmírnění únavy bolesti kloubů

Dle hodnocení zákazníků představuje přípravek kvalitní produkt splňující deklarované vlastnosti včetně uvedeného vylepšeného vstřebávání živin – bylo zaznamenáno reálné zvýšení hladiny vitamínu C (v porovnání s úrovní před zavedením léčby).

Velmi pozitivně je hodnoceno jeho působení na organismus, jež kompenzuje o něco vyšší cenu než u jiných přípravků s obsahem vitamínu C. Jako negativní je pak vnímána velikost balení – zákazníci by ocenily balení s více kapslemi (místo aktuálních 60 by bylo vhodné zvýšení na 100), nebo zmenšení obalu.

Více najdete na BrainMarketu! 🙂