Econea – ekologické a přírodní produkty na jednom místě? RECENZE od Aly

Český e-shop Econea je rájem pro všechny, kteří chtějí žít ekologicky a ve spojení s přírodou. Cílem týmu, který za tímto e-shopem stojí, není jen nabízet kvalitní a šetrné výrobky, ale také informovat a vzdělávat o ekologickém přístupu k planetě. Jak na Econea.cz nakupovat? A z čeho je sestaven sortiment?

Základní myšlenka celého projektu zní tak, že když každý začne sám u sebe, může lidstvo společně změnit svět.

Udělat ve svém životě tak výrazné změny však vyžaduje i odvahu, a tak Econea své zákazníky zaslouženě nazývá „hrdiny“.

Technologie e-shopu Econea

Internetový obchod Econea je přehledný a nákup na něm velmi intuitivní. Zákazník se k vytouženému produktu prokliká snadno.

Nevýhodou je responzivita stránek. E-shop ne dobře reaguje na jiné formáty obrazovky. Pokulhává také na mobilních zařízení. Objednávat zboží přes mobil tak není příliš příjemným zážitkem a je mnohem lepší otevřít econea.cz na PC zařízení.

Econea – sortiment

Sortiment se sestává z výhradně ekologických a k planetě šetrných produktů. Tomu se přizpůsobuje i balení produktů, které se obvykle vyrábí z papíru, skla či recyklovaného plastu.

Nabídka je opravdu široká.

K nalezení je zde vše od ekologické drogerie přes přírodní pečující i dekorativní kosmetiku až po produkty do šetrné domácnosti.

V jakých kategoriích lze tedy v sortimentu Econea nakupovat?

 • Eko drogerie a osobní hygiena
 • Přírodní pečující a dekorativní kosmetika
 • Zdraví a doplňky stravy
 • Zubní kartáčky a ústní hygiena
 • Intimní hygienické potřeby
 • Pro maminky, děti a miminka
 • Přírodní dekorativní kosmetika
 • Vše pro bezobalové nakupování
 • Ekologické produkty pro vybavení domácnosti
 • Relaxace a domácí pohoda

Při rozkliknutí každého produktu se zobrazí také spousta velmi detailních informací. Vedle složení produktů se nakupující dozví také více o šetrnosti výrobku v porovnání s výrobky z běžných drogerií. Zároveň se zde dá dočíst také něco o značce a všech jejích kvalitách.

Značky

Šíře sortimentu se odráží také na množství značek, ze kterých lze na e-shopu vybírat. Na ty, kteří se rozhodli pro šetrný životní styl, čekají na Econea desítky značek.

Některé jsou známé, některé méně, všechny jsou však nezávadné, etické a ekologické.

Jaké značky jsou zde například k dostání?

 • Purity vision
 • Nobilis Tilia
 • Eco Cosmetics
 • Tierra Verde
 • Ben a Anna
 • Bamboolik
 • A další

Zákazníci navíc mohou počítat s tím, že značky, které získaly důvěru týmu stojícího za Econea jsou prověřené a pečlivě vybrané týmem ekologických nadšenců.

Certifikáty a ocenění

Kvalitu a důvěryhodnost e-shopu dokládají také certifikáty, které si za svou poctivou práci Econea vysloužila.

Jedním z takových ocenění je Ověřeno zákazníky Heuréka. Tento certifikát je výsledkem dlouhodobé spokojenosti zákazníků na hodnotícím portálu Heuréka. Nutno podotknout, že se oceňuje aktuální kvalita e-shopu, a tak o certifikát může obchod kdykoliv přijít.

Econea se rovněž může chlubit certifikátem z ankety Mastercard, kde získala ocenění Obchodníka roku 2019 v kategorii udržitelný obchodník.

Jak na Econea nakupovat – tvorba objednávky

Tvorba objednávky má tři kroky. V prvním kroku dochází k výběru způsobu dopravy a platby. V této části je také možné vložit slevový kupón.

Dále proces pokračuje zadání osobních a fakturačních údajů.

Tento krok lze jednoduše přeskočit, pokud má zákazník již založený účet.

Dále následuje už pouze shrnutí, ve kterém si nakupující zkontroluje, zda vyplnil správně všechny důležité údaje a na závěr přistoupí k platbě pomocí metody.

Možnosti dopravy na eshopu

Co se týče dopravy, je z čeho vybírat. Zákazníci si mohou zvolit takový způsob doručení, který jim bude vyhovovat nejvíce, ať už preferují dovoz až na adresu nebo vyzvednutí na odběrném místě.

V tabulce jsou zobrazeny ceny za dovoz u jednotlivých dopravců:

Zásilkovna 55 Kč
Česká pošta – Balíkovna 69 Kč
Česká pošta – Balík na poštu 89 Kč
Česká pošta – Balík do ruky 99 Kč
GLS přepravní služba 89 Kč
PPL přepravní služba 99 Kč
Liftago – expresní doručení v Praze 149 Kč

Mimo to lze využít také osobní odběr ve skladu Econea, který se nachází na pražských Letňanech. Velkým plusem je, že odběr přímo ze skladu je pro zákazníci zcela zdarma.

V případě, kdy nakupující udělá útratu vyšší než 1 800 Kč, je pro něj jakákoliv doprava rovněž bezplatná.

Dodání zboží

Dodání zboží z e-shopu Econea zajišťují renomovaní dopravci. Zpravidla jsou objednávky zákazníkům doručovány do dvou dnů. Dodání zboží je tedy velmi svižné. Rychlost doručení si také chválí velké množství recenzentů na portálu Heuréka.

Samozřejmostí je také diskrétnost doručení a možnost sledování objednávky či komunikace s dopravci.

Způsoby platby

Ani způsoby platby asi nikoho nepřekvapí. Platit lze zdarma platební kartou. Akceptovány jsou Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic i Maestro.

Uhradit svou objednávku lze také pomocí expresního bankovního převodu, který je okamžitý a bezpečný. Nechybí ale ani možnost klasického bankovního převodu, který ovšem obvykle trvá 1-2 dny.

V neposlední řadě lze zaplatit i na dobírku přímo u dopravce nebo na odběrném místě. Tento způsob platby je však, jako obvykle, za drobný poplatek, a to konkrétně 29 Kč.

Přednosti e-shopu Econea

Econea je bezpochyby jedním z nejlepších eko e-shopů v Česku. V rozsáhlém sortimentu si vybere každý zákazník přesně to, co potřebuje pro svou ekologickou domácnost.

Jistotou je poté šetrnost jednotlivých značek a jejich etický a udržitelný provoz.

Tým, který za Econea stojí, provádí svou práci s radostí a za všech okolností se drží myšlenky e-shopu. Záležet si dají na každém detailu a velmi mile komunikují se svými zákazníky, ke kterým přistupují s respektem, stejně jako k celé planetě.

Na Heuréce se tomuto internetovému obchodu daří velmi dobře. Dosahuje zde hodnocení 4,9 hvězdiček z 5 a spokojenost uvedlo až 99 % zákazníků.

Nejvíce si lidé chválí rychlost doručení, výběr zboží nebo komunikaci e-shopu.

Nedostatky e-shopu Econea

Je těžké najít nedostatky na tak oblíbeném e-shopu.

Největší nevýhodou je tak asi již výše zmiňovaná responzivita webu, která je na obtíž hlavně při nákupu přes mobilní zařízení.

Někteří ze zákazníků také jako mínus uvádějí ceny produktů. Je však nutné počítat s tím, že za udržitelnost a kvalitu je nevyhnutelné si pár korun navíc připlatit.