RECENZE výživového doplnku pro budoucí maminky i kojící – Pregnavie Vegetology

Přípravek Vegetology PregnaVie je určen ženám v tom nejcitlivějším období života – mateřství. V čem je výjimečný a jak se vlastně užívá?

Co je Vegetology PregnaVie

Produkt je určen těhotným a kojícím ženám. Navržen byl nejen pro podporu budoucích a novopečených maminek, ale i jejich potomků.

Založen je především na bázi kyseliny listové. Celkem tento preparát obsahuje více než 20 vitamínů a minerálů. Díky tomu pokrývá komplexní spektrum nutných živin v tomto nadmíru křehkém životním období.

Svým složením je preparát vhodný také pro vegany. Tento přípravek na čistě rostlinné bázi je rovněž opatřen certifikací certifikací Vegan Society. Ta deklaruje nejen to, že doplněk stravy skutečně neobsahuje žádné živočišné složky, ale že v žádné fázi výroby nebyl testován na zvířatech.

Bez testování se obešly rovněž všechny složky, z nichž je vyroben.

Zároveň je přípravek Vegetology PregnaVie k přírodě šetrný i jinak. Tablety jsou baleny do stoprocentně recyklovatelné plastové dózy. Jedná se o bioplast vyráběný z cukrové třtiny.

Obal můžete pochopitelně znovu využít. Pokud jej však dále k ničemu používat nechcete, jednoduše jej vyhoďte do kontejneru na plast.

Ve volné přírodě se sice materiál rozloží mnohem rychleji než klasický plast, nicméně v rámci zodpovědného nakládání s odpady je určitě vhodnější vyhození právě do specializovaných kontejnerů.

Proč je nutné užívat kyselinu listovou v těhotenství

Vegetology PregnaVie obsahuje primárně kyselinu listovou, a to v množství 400 mg. Kyselinu listovou zařazujeme mezi vitamíny skupiny B. Jinak se také nazývá vitamín B9 nebo folát. Její užívání je v těhotenství zvláště důležité.

Nedostatek folátu je příčinou rozvoje vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Toto riziko může být sníženo až o 70 %. Drobný „háček“ je v tom, že vrozeným vývojovým vadám CNS kyselina listová brání již v prvních týdnech těhotenství.

A to o něm řada žen ještě neví.

Kyselinu listovou je proto na místě užívat již v období plánovaného těhotenství. Lékaři doporučují ideálně až tři měsíce před otěhotněním.

Doporučená denní dávka kyseliny listové v těhotenství činí 400 mg. V organismu ji však zcela nezbytně nepotřebují jen těhotné ženy, ale kdokoli, neboť se společně s vitamínem B12 podílí na krvetvorbě. Pro běžného dospělého však optimální dávkování může být v menším množství, stačí asi 200 mg denně.

Další účinné látky přípravku Vegetology PregnaVie

V přípravku je dále obsažen zázvor, který je v těhotenství důležitý také pro udržení zdravého zažívání. Zázvor především pomáhá při nechutenství a jde o účinný prostředek pro mírnění charakteristických ranních nevolností.

Dále je v přípravku obsažen vitamín B12, který pomáhá udržovat energetickou hladinu a snižuje únavu. Co se týče přímo vlivu na plod, nedostatek vitamínu B12 se v těhotenství může projevit vyšším rizikem preeklampsie, ale také předčasného porodu nebo nízké porodní hmotnosti dítěte.

K dalším důležitým vitamínům obsaženým v tomto přípravku náleží i vitamín D3.

Důležitý je zejména z pohledu vývoje dítěte, neboť je nezbytný pro správný růst kostí a také pro budování imunity.

Dále je v těhotenství doporučeno užívat železo, což opět Vegetology PregnaVie splní. Železo je zásadní zejména proto, že matce i dítěti dodává kyslík, který oba zcela nezbytně potřebují. Jeho nedostatkem trpí v těhotenství až polovina žen, suplementace je proto zvláště žádoucí.

Složení doplňují ostatní vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6 a B12), vitamíny C, E, K2 a H. Z minerálů se ve složení vyskytuje zinek, hořčík a vápník. Ze stopových prvků je zastoupen molybden, mangan, selen, chrom, měď a jód.

Jak se Vegetology PregnaVie užívá

Jedná se o tablety. Pro pokrytí dostatečného přísunu živin je nutné užít 1 kapsli denně, a to nejlépe po jídle. Zapíjí se dostatečným množstvím vody. Celkem balení obsahuje 60 kapslí.

Jak ho hodnotím?

Brala jsem ho už v době těhotenství a i po porodu (samozřejmě nejde stále o 1 balení). :)) A mohu potvrdit, že moje krevní výsledky vycházely vždy dobře, cítila jsem se plné energie a i mrně je v pořádku. Takže za mě suplementování tímto doplňkem své splnilo a rozhodně ho doporučuji dalším maminkám (či dívkám v očekávání.

Klady

  • Čisté složení
  • Vegan friendly
  • Dostatečná skladba účinných látek
  • Za mě velmi fungující

Zápory

  • Vyšší cena
  • Větší tablety

Více informací najdete na Econea.cz :))