RECENZE Adaptogenic Coffee od BrainMaxu – káva, která vás rozhodně překvapí svou energií

Adaptogenic Coffee není pouze obyčejnou kávou. V čem tkví její výhody a jakým způsobem ji po vzoru biohackerů můžete využít i vy?

Co je Adaptogenic Coffee

Adaptogenic Coffee je instantní kávou, která je vylepšena o kokosové mléko a rostlinné extrakty lion’s mane a rhodioly společně s l-theaninem.

Jedná se o instantní kávu odrůdy robusta. Ta je specifická svou zemitou chutí a také vyšším obsahem kofeinu. Úprava kávy do instantní podoby se provádí maximálně šetrně. Kávové boby se praží, následně se z nich vaří klasická káva, z níž se odpařením získávají typické granule.

Jde o velmi šetrný proces zachovávající důležité látky, jehož výsledkem je snadno připravitelný šálek kávy.

Káva je díky obsahu kofeinu prostředkem, který se jako stimulant používá už od doby kamenné.

Oficiálně však byl kofein jako látka objeven až v roce 1819 chemikem Ferdinandem Rungem, který jej následně i popsal.

Které další složky se nacházejí v Adaptogenic Coffee

Kromě kávy doplňuje složení Adaptogenic Coffee také kokosové mléko. To se vyrábí z dužiny kokosového ořechu. Typické je svou lahodnou chutí a v asijských zemích se používá jako alternativa kravského mléka či smetany.

Na rozdíl od v našich krajích poněkud tradičnějších surovin je má kokosové mléko výhodu v tom, že je veganské. Kokosové mléko je rovněž zdrojem MCT tuků, které především slouží jako zdroj rychle využitelné energie.

Pod názvem lion’s mane, česky lví hříva, se ukrývá houba s oficiálním názvem korálovec ježatý. Jedná se o tradiční prostředek, který buddhističtí mniši užívali pro jeho schopnost zlepšovat koncentraci.

Jeho vlivem na zlepšení kognitivních schopností se již zaobíraly i některé soudobé studie, jimž se podařilo prokázat, že po užívání korálovce skutečně zkoumané subjekty jistý efekt zaznamenaly.

Rhodiola rosea neboli rozchodnice růžová je rostlinou, která je především známým adaptogenem. Ve starověkém Řecku se užívala jakožto prostředek k posílení duševní a fyzické kondice. Také nám napomáhá bojovat se stresem a únavou.

Na seznamu složení také najdeme l-theanin. To je přírodní aminokyselina, která se používá hlavně pro odbourávání stresu a zvýšení schopnosti se učit. Zároveň svou přítomností mírní efekt kofeinu, po němž mohou být citliví jedinci podráždění a nervózní.

V čem je složení Adaptogenic Coffee specifické a jaké má účinky

Tato specifická kombinace rostlinných složek především zvyšuje fyzickou i mentální svěžest. Káva je sama o sobě tradičním nápojem využívaným pro povzbuzující účinky.

Takže není jen běžnou kávou, ale má unikátní složení, které je navrženo tak, aby vám poskytlo celkové povzbuzení. Káva napomáhá zlepšovat soustředění i celkovou výkonnost. Zároveň ji charakterizuje díky kokosovému mléku i vyváženému poměru bylin velmi lahodná chuť.

Tím se výrazně liší od jiných káv s obsahem houbového prášku.

Zároveň byla označena jako bio a svůj původ dokládá i příslušným certifikátem. Znamená to, že jednotlivé vstupní suroviny využité při přípravě tohoto výrobku pocházejí z produkce ekologického zemědělství, v tomto případě mimo rámec EU. Složení je zároveň testováno na přítomnost nežádoucích látek. V Adaptogenic Coffee tak jednoznačně nenajdete mykotoxiny, pesticidy a těžké kovy.

Jak konzumovat Adaptogenic Coffee

Kávu je možné připravit pouhým zalitím horkou vodou. Do hrnku nasypte dvě čajové lžičky kávy a zalijte vodou o teplotě nejvýše 60 až 70 stupňů Celsia.

Co se týče maximální doporučené dávky, uvádí Evropský úřad pro bezpečnost potravin, že pro dospělého jedince s hmotností 70 kg by to mělo být přibližně 400 mg kofeinu. Pro srovnání dodejme, že jedna dávka Adaptogenic Coffee odpovídá dvěma čajovým lžičkám, tedy asi 8 gramům.

Konkrétně v tomto množství je obsaženo cca 112 gramů kofeinu.

Jak mě chutná?

Narovinu jo – z těch atypických energo/boost/biohack káv je pro mě zatím nejchutnější. A rozhodně ten efekt jejích složek dokážu na sobě pocítit. Není to jako klasické kofeinové kafe, je mnohem intenzivnější, ale zároveň ne na úrovni infarktových stavů. Je decentnější, ale stále solidní.

Klady

  • Dávkování
  • Efekt a síla
  • Chuťová složka
  • Složení z superpotravin
  • Zdravější než klasická káva

Zápory

  • Rychle mizí z nádobky!

Více najdete na BrainMarketu! 🙂