Preserve Zubní kartáček (ultra soft)

Ústní hygiena je nadmíru důležitá. A také při ní se můžeme chovat ekologicky. Dokazuje to zubní kartáček značky Preserve. V čem tkví jeho nejdůležitější přednosti?

Co je zubní kartáček Preserve

Kartáček má výhodu v ekologické koncepci, je vyroben ze 100% recyklovaného polypropylenu, výchozí surovina konkrétně pochází z kelímků od jogurtů.

Jedná se pouzw o rukojeť, kartáčku, štětiny jsou naproti tomu vyrobeny z nylonu, který je zcela nový. To kartáčku propůjčuje vynikající čisticí schopnost. Při vývoji svého produktu Preserve spolupracovala s dentálními specialisty. To zaručuje ty nejlepší výsledky při čištění zubů. Zahnutá rukojeť umožňuje se dostat i do hůře dostupných míst.

Materiál je dále přirozeně bez obsahu škodlivého bisfenolu-A (BPA) či ftalátů.

Oboje jsou látky s prokázaným škodlivými vlivem na lidské zdraví.

U bisfenolu-A již vědci prokázali zvýšení rizika potratu, onemocnění placenty a poporodní zdravotní problémy. Ftaláty dokáží například negativně působit na hormonální a reprodukční systém a oslabují imunitu.

Zároveň se ekologických principů přidržuje nejen kartáček samotný, ale i jeho obal. Jedná se o plast, který dále můžete využít coby praktické cestovní pouzdro.

O společnosti Preserve

Preserve je původně americkou společností, která vznikla v roce 1996. Jejím zakladatelem je muž jménem Eric Hudson.

Středem jeho zájmu byl už před započetím vlastního podnikání recyklační program. V něm si povšiml zvláštního paradoxu: Surovina se sice recykluje stále častěji, recyklované plasty ale jen málo značek znovu používá a vyrábí z nich další produkty.

Když se rozhodl pro vlastní firmu, jeho idea byla už od počátku poměrně přímočará:

Vyrábět estetické, užitečné a současně praktické výrobky výhradně ze 100% recyklovaných plastů.

Už od svého založení stojí celá společnost na principu reduce – reuse – recycle neboli redukovat (spotřebu), znovu používat a recyklovat. Prakticky to znamená, že dbá na šetrný přístup při výrobě svých produktů a zároveň na udržitenost a na to, aby výrobky sloužily co nejdéle.

Zároveň materiály důkladně testuje a ověřuje jejich absolutní bezpečnost při použití člověkem. A to i v náročnějších podmínkách. U prostředků určených do kuchyně se tak nemusíte bát ani vyšších teplot v myčce nádobí a mikrovlnné troubě.

Momentálně je Preserve i certifikovanou společností B Corp. To je celosvětová iniciativa, která definuje principy moderního environmentálně a sociálně zodpovědného podnikání.

Klady

  • Až překvapivá měkkost štětinek
  • Recyklovatelný obal
  • Plast z již už recyklovaného materiálu
  • Kvalita srovnatelná s “novým” konvenčním kartáčkem

Zápory

  • Nemám, dle mě prostě klasický zubák 🙂

Více najdete na Econea.cz :))