Moje RECENZE kokosového kefíru od Wild & Coco (Natural Symbiotic Cocofir)

Pokud se zajímáte o své zdraví a chce pro něj něco udělat, je tento produkt možná to pravé co hledáte. Dostala jsem ho na recenzi od Wild & Coco (i řadu dalších produktů od nich), takže pokud vás zajímá zdravá výživa, fermentace a zdraví, tak čtěte dále. Rozhodně to není poslední recenze na našem eko/bio magazínu. 🙂

Co je kokofír?

Jedná se o lahodný nápoj, který obsahuje aktivní směsi bakteriálních kmenů. Jeho součástí je kokos, který se považuje za super potravinu, díky jeho vlastnostem. Kokos totiž obsahuje železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, měď, mangan a vitamíny B skupiny.

Celkově nápoj dle výrobce zvyšuje produkci pro tělo velmi důležitých hormonů.

Například serotonin, který navozuje stav radosti. Dopamin, díky kterému se budete cítit šťastně a důležité je cítit také lásku a důvěru, v tom vám pomůže oxytocin. Důležitý pro tělo je také třeba transzeatin – polyfenol proti stárnutí.

Z čeho je tento nápoj?

Cocofir je z mladého kokosu Nam Hom v bio kvalitě, probiotik a harmonizované živé vody. Nic víc. Vše další obstará kvašení (fermentace). Cocofir je díky tomu stále živý. 

Cocofir je složen z kokosové vody, kokosové dužiny, harmonizované živé vody.

Dále obsahuje enzymy a přátelské kvasinky a bakterie.

Jak cocofir chutná?

Tenhle nápoj jsem znala už z dřívějška, protože se dá tu a tam sehnat. Jeho chuť je mírně kyselá až krémová. Jak postupně Cocofir zraje, chutná čím dál výrazněji a kyseleji.  Upřímně tuhle odleženější variantu mám nejraději. Stejně tak mi chutná více v teplotě pokojové, než té lednicové. :))

Velká výhoda

Neobsahuje žádnou laktózu, alergeny nebo chemikálie či konzervanty. Tuky a sacharidy obsahuje v minimálním množství.

Vhodný také pro kojící či těhotné ženy

Vzhledem k tomu že neobsahuje žádné chemické látky a je čistě přírodní, mohou cocofir užívat i těhotné ženy.

To jsem aktuálně netestovala, ale upřímně? Je to zdravá potravina, tam problém nebude. 🙂

Jak konzumovat cocofir?

Samozřejmě můžete konzumovat cocofir dle libosti, například jen cocofir samotný. Jako tip se dá uvést konzumace s ovocem, granolou či smoothie. Možné jsou i slané varianty.

Jak často konzumovat cocofir?

Cocofir má výborné účinky při dlouhodobém užívání, účinek poznáte jak krátkodobě tak z dlouhodobého hlediska. Lidé, kteří nejsou zvyklí na kvašené potraviny by měli začínat s množstvím 100ml denně a postupně přidávat.

Kdo za tím vším stojí?

Wildandcoco – Vyrábějí a nabízí produkty v BIO kvalitě, převážně z kokosu. Nabízí produkty jako třeba sušené ovoce, pomazánky z kokosu, doplňky stravy a spoustu dalších produktů, které jsou vhodné pro zdravý životní styl. Nabízí rovněž očistu, která obsahuje potraviny a také dechová cvičení, zkrátka vše co potřebuje člověk k očistě.

Klady

  • Kyselá chuť
  • Různé varianty ochucené
  • Samotný i v kombinaci s granolou

Zápory

  • Kratší životnost = je to živý produkt

Více informací najdete na WILDCOO! :-))

Autor fotek: partnerova ruka 🙂