Do boje s potravinovými moly

Když se moli usadí v potravinách, je to velmi nepříjemné. Definitivně se jich zbavit může být někdy běh na dlouhou trať. Ale ani v tomto případě není nutné sáhnout po chemických přípravcích. Existují i názory, že mít moly ve spíži je normální.  Normální to určitě není, takže vzhůru do boje!

Pokud z vaší potravinové skříně při otevření vyletí malý šedý motýlek nebo najdete v potravinách pavučinky, cíl je jasný, pryč s nimi! Prvním úkolem je vyndat všechny potraviny, důkladně (!) prohlédnout, napadené a podezřelé vyhodit. Moli si vybírají potraviny obsahující mouku. Najdete je pravděpodobně uhnízděné v ovesných vločkách, mouce, těstovinách nebo sušenkách. Moli jsou tak šikovní, že se prokoušou i do ještě neotevřeného sáčku, takže prohlédněte opravdu vše. Zbavíte se jich jedině tak, že vyhodíte všechno, co by mohlo obsahovat jejich vajíčka a larvy.

Určitě si říkáte, jak se k vám mohli dostat? Moli můžou přiletět od sousedů, nenechávejte proto ve spíži otevřené potraviny, aby neměli zdroj potravy. K potravinám také umístěte sáček se sušenou levandulí nebo lístky bobkového listu, které moly odpuzují. S největší pravděpodobností jste si moly přinesli ale už z obchodu. Proto se doporučuje potraviny, jako jsou právě ovesné vločky, mouka nebo těstoviny, hned přesypat do průhledných uzavíratelných nádob. Když se v takto uskladněných potravinách začnou moli líhnout, rychleji si toho všimnete a hlavně se nerozšíří dále.

Pokud budete spíž pravidelně uklízet a potraviny kontrolovat, molům u vás pšenka nepokvete!

 

2 Comments

  1. ata 5.3.2014
  2. anna 1.12.2012

Přidejte komentář