Ecoegg Prací vajíčko, které vám opravdu ulehčí praní? RECENZE

Prací vajíčko značky Ecoegg představuje ekologické řešení pro vaši domácnost. Jak funguje a jaké má výhody?

Jaké výhody má prací vajíčko Ecoegg

Běžné prací prášky představují z pohledu ekologie problém, neboť jsou v přírodě obtížně rozložitelné. Chemickými látkami kontaminují spodní i povrchové vody. Ekologické varianty nabízejí oproti tomu rozložitelnost z až 95 %.

Vajíčko Ecoegg je vyrobeno bez dráždivých složek. Díky tomu se jeho používáním nevytvářejí žádné nežádoucí odpadní látky a produkt je šetrný vůči přírodě.

Zároveň je tím výrobek nedráždivý vůči lidské kůži. Díky tomu vyhovuje citlivé dětské, ale i dospělé pokožce. Prací vajíčko Ecoegg lze doporučit taktéž alergikům a lidem trpícím ekzémem. Šetrnost potvrzuje taktéž organizace UK Allergy.

Jak ho používat?

Vajíčko se používá se naprosto jednoduše. Stačí jej naplnit přiloženými peletami, a to obou barev (černá i bílá). Následně ho vložte přímo do bubnu pračky. Navrženo je primárně pro pračky s kapacitou bubnu v rozmezí 6 až 8 kg. Při větší pračce je vhodné použít vajíčka dvě.

Ecoegg se hodí i na ruční praní. Vajíčko naopak není vhodné pro pračky kombinované se sušičkou. Použít je nelze konkrétně na program i se sušením, normální praní je bez překážek.

Prací vajíčko si v účinnosti nijak nezadá s konvenčními produkty. Při použití vytvoří pěnu se silnými čisticími schopnostmi. Účinné je tak už při teplotách 30 až 40 °C, ovšem pozor, ne vyšších než 60 °C. Obal vajíčka není schopný těmto vyšším teplotám odolat.

Vhodný je tak tento prací prostředek na bílé i barevné prádlo.

Kromě toho při praní už nevyžaduje přídavek aviváže, prádlo bude samo o sobě příjemně hebké. A navíc voňavé, a to opět zcela přírodní cestou díky kombinaci esenciálního olej z pačuli, květů kosatce, vanilky a rostlinného pižma.

Navíc je tento způsob praní vysoce úsporný

S jednou náplní Ecoegg vydrží až 70 pracích cyklů, což zhruba odpovídá 4 měsícům praní. Při zmenšení perel cca o polovinu, přičemž u bílých perel k tomu dochází zpravidla rychleji, je potřeba vajíčko otevřít a náplň doplnit. Otevření proveďte zmáčknutím tlačítka a otočením horní části.

Hodnocení redakce

Oceňujeme jednoduché složení, srozzumitelný návod a také vliv na samotné praní, které je dle nás opravdu funkční a reálný.

Bereme to jako alternativu ke klasickému pracímu prostředku, který je i zajímavý ekonomicky, protože jednou koupíte vajíčko a pak už jen za citelně menší částky dokupujete vnitřní kuličky pro samotný prací efekt.

Klady

  • Jednoduché používání
  • Vše k použití v balení
  • Ekonomická vychytávka
  • Srozumitelný návod v balení

Zápory

  • Nutné po čase doplňovat

Více najdete na Econea.cz :)) 

Tags: