Ben a Anna Bělící pasta = jak dokáže vybělit zuby?

Toužíte po krásných a zdravých zubech? Zapomeňte na nákladné a bolestivé zákroky v zubařském křesle. Cesta k oslnivému úsměvu začíná u správné péče.

Kdo jsou Ben & Anna

Ben & Anna zní jako někdo, kdo by klidně mohl být vašimi sousedy. A skutečně je tomu tak, kromě toho, že se jedná o kosmetickou značku, jde také o mladý pár.

Tato dvojice pochází původem z Německa. Kus svého života strávil Ben s Annou v Berlíně. Přestalo jim to ale vyhovovat a rozhodli se, že se vrátí na venkov a zkusí tu žít v souladu s přírodou. Že to nebudou jen prázdná slova nebo módní trend dokazuje i to, že oba jsou vegany.

To je inspirovalo ke snaze nabídnout podobné k přírodě šetrné produkty také ostatním a založit vlastní kosmetickou značku.

K čemu je produkt Bělicí zubní pasta s fluorem

Jedná se o zubní pastu, která má hned několikanásobný efekt. Její používání jednak napomáhá předcházet zubnímu kazu, a to díky obsaženému fluoridu a také extraktu z aloe vera. Ten přispívá k eliminování bakterií a má protizánětlivý efekt.

Pasta se postará i o zdraví vašich dásní. Přípravek vykazuje i zklidňující účinek díky extraktu z heřmánku.

Tato bylinka umí mírnit podráždění a svědění a zastavuje krvácení.

Dále je pasta nápomocná i při zánětech a paradontóze. To je hlavně zásluhou výtažků z dalších bylinek. Konkrétně se jedná o šalvěj lékařskou, která se používá jakožto přírodní prostředek při potížích se záněty dutiny ústní. Extrakt z rakytníku je vyhledáván rovněž pro silné protizánětlivé účinky a je doporučován nejen při paradontóze, ale i při léčení aftů.

Pasta také voní, příjemně pění a zanechává svěží pocit v ústech. Ten ještě podpoří obsažený mátový olej. Výtažek z máty rolní zná tradiční medicína jako prostředek sloužící pro úlevu bolesti zubů a chránící před zánětem dásní.

V zubní pastě poněkud netradiční ananasový extrakt plní také svou zásadní roli. Typické jsou pro něj změkčující a regenerační schopnosti, působí ve výrobku zároveň jako parfemační složka. Toto ovoce též obsahuje jeden z nejúčinnějších enzymů, a to bromelain. Připisována je mu hlavně schopnost snižovat kožní záněty.

Coby abrazivum zajišťující bělejší zuby byl použit křemík. Ten funguje na bázi mírného rozrušení zubní skloviny a odstranění nežádoucích skvrn.

Které certifikace zboží má

Výrobci deklarují, že produkty neobsahují živočišné suroviny ani nebyly testovány na zvířatech. To zaručuje jejich vhodnost pro vegany.

Značka Ben & Anna má taktéž certifikaci NaTrue. To je jeden ze standardů pro přírodní kosmetiku, v Evropě konkrétně jeden z nejvíce striktních. Potvrzuje tak čistě přírodní složení a zákazníkovi deklaruje skutečnou kvalitu.

Rovněž je značka držitelem certifikace ICADA. Tu mohou získat pouze ti producenti, jejichž firemní kultura a produktová filozofie je založena na použití přírodních složek. Zároveň poskytuje ochranu malým a středním výrobcům, kteří stále udržují hodnoty poctivého řemesla.

Co na ni říkám já?

Bělící pasty mám narovinu v oblibě. Dennodenně piji dost kávy a čaje, takže je potřeba trochu zlepšovat vzhled zubů, takže to není první zástupce této kategorie. Kvituji čistě přírodní složení, velmi větrovou příchuť a také decentní bělení – takové, které uvidíte, ale rozhodně nebudete vypadat jako z reklamy v TV.

A to z toho důvodu, že jejich zuby jsou nepřirozeně bílé a tahle pasta zajistí spíše jemnější odstín, ale musíte dodržovat kažodenní čištění ráno a večer. A mimochodem pití kávy a čaje vám bělení zubů rozhodně neulehčí, vyzkoušeno za vás. :)) A proto mi tahle pasta sedla dost, protože není vyloženě bělící, ale primárně pracuje s zabarvením zubů = a věřte, to jsem přesně já ten adept.

Klady
  • Plně recyklovatelný obal (hliník + sklo)
  • Přírodní složení s éterickými oleji
  • Dávkování dřevěnou špachtličkou
  • Intenzivnější chuť/vůně větrovosti z máty
  • Funguje proti zabarvení (ale není to typické chemické bělení)
Zápory
  • Vyšší váha díky skleničce

Více najdete na samotné Econea.cz. :))