17. 12. 2018

Proti mravencům v bytě bez chemie

Mravenci v bytech a domech jsou vždy nezvanými hosty, kterých se chceme co nejdříve zbavit. Stěhují se do obytných prostor za teplem a za potravou. Můžou přebývat pod podlahovými lištami či ve skulinách zdí. Obzvláště v domácnostech s malými dětmi je těžké nemít na podlaze nějaký ten drobeček. Pokud se k vám tedy mravenci už nastěhovali, naštěstí existují šetrné způsoby, jak tento problém řešit. Není nutné použít žádný insekticid ani jiné chemikálie.

Co můžete vyzkoušet nejdříve

Nejlépe je dodržovat preventivní opatření, aby se k vám mravenci vůbec nenastěhovali.  Nenechávejte drobky na podlaze ani nikde jinde. Mravenci mají velice vyvinutý čich a cítí každou potravinu. Cítí však i vonné látky, které jim i v malém množství vadí. Účinným prostředkem je octová voda, kterou můžete alespoň jednou týdně vytřít podlahu v celém domě. Mravenci tento pach nesnášejí a může je to přimět k vystěhování se. Zároveň jim vadí některé druhy bylin, například majoránka, bazalka, máta a také skořice, hřebíček, květy levandule, citrusová šťáva, pepř a všechny druhy pálivého koření nebo vše, co obsahuje mentol. Můžete vyzkoušet i kombinaci několika prostředků najednou.

Přichystejte mravencům bufet

K odstranění mravenců na terasách, balkónech a v obytných prostorech vyzkoušejte Loxiran – mravenčí bufet. Obsahuje účinnou látku – nový přírodní insekticid spinosad. Doplňovací návnadová dóza je přímo určena k odstranění mravenců v obytných prostorech, ale uplatní se i na terasách, balkónech a cestách v zahradě. Návnadové dózy jsou určeny k opakovanému použití.

Dózu je třeba umístit do bezprostřední blízkosti mravenišť nebo přímo na mravenčí stezky. Mravenci přijímají návnadový roztok velmi dychtivě a odnášejí ho do mraveniště. Tam jím pak krmí dělnice, larvy i královnu, a tím se vyhubí během 1 až 2 týdnů celé mravenčí společenstvo, v případě malého mraveniště i během jediné noci. Budete určitě překvapeni, jak rychle funguje.

 

Podobné štítky:
Další článek:

3 komentáře for “Proti mravencům v bytě bez chemie”


Komentáře k článku

Ochrana před roboty * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Další v kategorii

Zabalte si svačinu ekologicky do obalů EcoEasy Wrap
Zabalte si svačinu ekologicky do obalů EcoEasy Wrap

Také vás při balení svačiny do alobalu nebo igelitového sáčku napadlo, že potřebujete obal, který po jídle [Číst dále]

4 tipy na neobyčejné ekologické lahve na vodu
4 tipy na neobyčejné ekologické lahve na vodu

Ekologické lahve jsou v dnešní době u nás naštěstí již velmi rozšířené. Jejich ekologický přínos je [Číst dále]

Úspora vody v domácnosti? S perlátory Watersavers až o 70%
Úspora vody v domácnosti? S perlátory Watersavers až o 70%

Kdo by si nepřál omezit množství spotřebované vody v domácnosti. Chceme nejen snížit naše měsíční [Číst dále]

Noste svačiny v eko obalech
Noste svačiny v eko obalech

Novinkou na českém trhu jsou opakovaně použitelné obaly na svačiny Boc´n Roll a Snack´N Go. Boc´n Roll [Číst dále]

Můžete také navštívit:

WiananGroup™ - Návrh, realizace a provoz webových stránek.