17. 12. 2018

Do boje s potravinovými moly

Když se moli usadí v potravinách, je to velmi nepříjemné. Definitivně se jich zbavit může být někdy běh na dlouhou trať. Ale ani v tomto případě není nutné sáhnout po chemických přípravcích. Existují i názory, že mít moly ve spíži je normální.  Normální to určitě není, takže vzhůru do boje!

Pokud z vaší potravinové skříně při otevření vyletí malý šedý motýlek nebo najdete v potravinách pavučinky, cíl je jasný, pryč s nimi! Prvním úkolem je vyndat všechny potraviny, důkladně (!) prohlédnout, napadené a podezřelé vyhodit. Moli si vybírají potraviny obsahující mouku. Najdete je pravděpodobně uhnízděné v ovesných vločkách, mouce, těstovinách nebo sušenkách. Moli jsou tak šikovní, že se prokoušou i do ještě neotevřeného sáčku, takže prohlédněte opravdu vše. Zbavíte se jich jedině tak, že vyhodíte všechno, co by mohlo obsahovat jejich vajíčka a larvy.

Určitě si říkáte, jak se k vám mohli dostat? Moli můžou přiletět od sousedů, nenechávejte proto ve spíži otevřené potraviny, aby neměli zdroj potravy. K potravinám také umístěte sáček se sušenou levandulí nebo lístky bobkového listu, které moly odpuzují. S největší pravděpodobností jste si moly přinesli ale už z obchodu. Proto se doporučuje potraviny, jako jsou právě ovesné vločky, mouka nebo těstoviny, hned přesypat do průhledných uzavíratelných nádob. Když se v takto uskladněných potravinách začnou moli líhnout, rychleji si toho všimnete a hlavně se nerozšíří dále.

Pokud budete spíž pravidelně uklízet a potraviny kontrolovat, molům u vás pšenka nepokvete!

 

Podobné štítky: ,
Předchozí článek:
Další článek:

2 komentáře for “Do boje s potravinovými moly”

  • ata says:

    Když si představíte toho motýlka jak se prokousává obalem, někdy i pevnou folií ve které je koření. Nejde to moc dohromady, motýlek totiž nemá kusadla, jak známo. Ale přijmout myšlenku, že jsem si domů donesl vajíčka v potravině (mouka, koření…) a ven se prokousal červík – to už bych mohl:-)

  • anna says:

    mám ověřený jednoduchý recept: tam, kde se moli rádi vyskytují je dobré rozmístit listy obyčejného muškátu, jejich vůně nechtěné spolubydlící vypudí.


Komentáře k článku

Ochrana před roboty * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Další v kategorii

Soutěž o sadu spořičů vody Watersavers
Soutěž o sadu spořičů vody Watersavers

Nad možností ušetřit na spotřebě vody v domácnostech či  firmách, by se měl pozastavit snad každý, kdo [Číst dále]

Jarní úklid domácnosti bez chemie
Jarní úklid domácnosti bez chemie

Jaro je už za dveřma a s ním i velký jarní úklid. Pokud hledáte alternativu k běžným čistícím [Číst dále]

Mýdlový sliz bez vody
Mýdlový sliz bez vody

Článek Jak na mýdlový sliz je jednoznačně nejoblíbenějším na našem webu. Jsme rádi, že je tento způsob [Číst dále]

Jedlá soda – eko čistící prostředek
Jedlá soda – eko čistící prostředek

Jedlá soda je všeobecně známá jako lék na pálení žáhy nebo jako součást prášku do pečiva. Má ale mnohem [Číst dále]

Můžete také navštívit:

WiananGroup™ - Návrh, realizace a provoz webových stránek.